> Aktuality > Články > 2013-2014

Vánoční turnaj o putovní pohár vsenabadminton.cz poprvé pro Ďáblíky

Most - Badminton, zábava a setkání přátel z badmintonového klubu Super Stars Most, i to je charakteristické pro tradiční Vánoční turnaj tříčlenných družstev o putovní pohár. Tentokrát se hrálo již po třinácté a hlavním sponzorem byl internetový obchod vsenabadminton.cz. Ten do soutěže věnoval hodnotné ceny a také zajímavé ceny do vánoční tomboly. Do soutěže se přihlásilo dvanáct tříčlenných družstev, které se v základní skupině utkaly systémem každý s každým. První čtyři družstva sehrála Play-Off. Tentokrát se mezi nejlepší čtveřici probojovala vítězstvím v základní skupině Švédská trojka (Jakub Motejl, Jana Panochová, Vlasta Phamová), z druhého místa postoupili Ďáblíci (Martina Fartágová, Bedřich Valenta, Lukáš Kroc), třetí v základní skupině skončili loňští vítězové Påcgtvrďæcy (Valerie Ondrášková, Štěpán Kroc, Michael Jareš) a ze čtvrtého místa se do Play-Off probojoval tým My a netrefim (David Ondrášek, Lucie Paurová, Veronika Dobiášová). Švédská trojka postoupila do finále, když porazila My a netrefim ve dvou utkáních dvakrát 30:20. V druhém semifinále zvítězili Ďáblíci nad loňskými vítězi Påctvrďæky 30:22 a 30:23. Nejdramatičtějším utkáním celého Vánočního turnaje byl zápas o sedmé místo, kde se rozhodovalo až ve třetím utkání. Babiččina vnoučata (David Hájek, Barbora Psotová, Michaela Kohoutová) o jeden jediný bod třetího utkání zvítězila nad týmem Brez Imena (Tomáš Abraham, Veronika Brožkovcová, Vendula Štroblová) 30:27, 17:30 a 30:29. Tři utkání rozhodovala také zápas o třetí místo. Nakonec zvítězil zkušenější tým Påctvrďæků nad My a netrefim 30:24, 23:30 a 30:24. Ve finále potom v poměru 2:0 (30:23, 30:28) poprvé v historii zvítězil tým Ďáblíci a zlomil tak prokletí v podobě druhých a třetích míst. Martina Fartágová, Bedřich Valenta a Lukáš Kroc tak poprvé zvedli nad hlavu putovní pohár vsenabadminton.cz. Nejoriginálnějším týmem, tedy družstvem, které mělo nejlepší převlek se stali Nós somos a melhor família (Veronika Koldová, Jakub Cach, David Cach). Jakub Cach se potom stal také vítězem hlavní ceny vánoční tomboly vsenabadminton.cz a odnesl si raketu. Věřme, že se za rok sejde opět dobrá parta hráčů, která bude bojovat o vítězství v netradičním turnaji s dlouhou tradicí.