> Aktuality > Články > 2014-2015

Třetí ročník Badmintonové olympiády vyhráli Super Stars Junior I

Most - Finále vsenabadminton.cz badmintonové olympiády již tradičně na konci sezóny hostila sportovní hala TJ Lokomotiva Most. Po odstoupení týmu BaC Kladno ve finálovém kole se o putovní pohár v letošním ročníku utkala družstva Super Stars Junior I, Super Stars Junior II, Základní škola Ročov a Základní škola, Most, Václava Talicha. Soutěž v osmi disciplínách je určena dětem do jedenácti let a rozvíjí mnoho dovedností formou soutěžních her. „Cílem projektu je také naučit trenéry, asistenty, vedoucí kroužků či rodiče zaměřit se na důležité aspekty tréninku dětí v tomto věku. Naučit je rozlišovat rozdíly mezi ranou specializací a tréninkem odpovídajícím vývoji. Zároveň naučit děti důležitým dovednostem, jenž využijí v pozdější přípravě, která povede až k očekávanému cíli. V tomto programu nebudou vynikat pouze děti s akcelerovaným biologickým věkem“, řekla koordinátorka projektu Martina Fartágová. První disciplína, rychlostní štafeta, v třetím ročníku soutěže nejlépe vyšla Základní škole, Most, Václava Talicha. Časem 1:54,13 se ujali vedení průběžné tabulky před ZŠ Ročov. Ve druhé disciplíně, kterou je tradičně koordinační štafeta, o více než minutu zvítězilo s časem 2:11,19 družstvo Super Stars Junior I před Super Stars Junior II. Kolektivní hrou byl oblíbený badmintonový biatlon. Podání na cíl s trestnými koly za netrefený cíl nejlépe zvládlo opět družstvo Super Stars Junior I. Skok přes švihadlo byl opět doménou domácího družstva, ale v těsném závěsu za ním skončila Základní škola Ročov. V podání na cíl nemělo družstvo Super Stars Junior I konkurenci a s 55 body ovládlo i tuto disciplínu před Super Stars Junior II s 22 body a Základní Školou, Most, Václava Talicha se 17 body. Badminton i hod na cíl měly stejné pořadí, Super Stars Junior I, Super Stars Junior II a ZŠ Ročov. Poslední disciplína, vytrvalostní běh potom jen podtrhl konečné vítězství družstva Super Stars Junior I, před Super Stars Junior II, bronzová příčka putuje do ZŠ Ročov a Základní škola, Most, Václava Talicha ve finálovém kole skončila na 4. místě.