> Aktuality > Články > 2008-2009

Mladá, Vránková a Mareška vyhráli déčko devatenáctiletých

Ústí n.L. - Dvě vítězství si připsali badmintonisté Super Stars Most při Grand Prix Ústeckého kraje kategorie devatenáctiletých. Jana Mladá vyhrála v nové sezóně již druhý turnaj ve dvouhře. Snadno si poradila se svými soupeřkami Annou Kuželovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:12, 21:9, Annou Fričovou (TJ Proboštov) dvakrát 21:14 a Lucií Dvořákovou (OS BK Goram Teplice) 21:14, 21:17. Ve finále se utkala s přemožitelkou turnajové jedničky Lucie Kolářové (TJ Chemička Ústí n.L.), Karolínou Vránkovou (Super Stars Most). Jana Mladá zvítězila nad svou klubovou spoluhráčkou ve třech setech 21:15, 19:21 a 21:19. Velmi dobrý výkon podala opět Klára Dokládalová (Super Stars Most), která prošla až do třetího kola přes nasazenou Michaelu Srpovou (BK TJ Baník Most) 21:19, 21:6. Tomáš Hába vybojoval ve dvouhře chlapců druhou příčku a David Mareška se umístil na místě třetím. Společně se oboum chlapcům příliš nevydařila čtyřhra, když podlehli již v semifinále dvojici Tomáš Veselý (TJ Chemička Ústí n.L.), Jan Dupák (OS BK Goram Teplice) po setech 21:19, 19:21 a 21:23. Karolína Vránková a Jana Mladá vybojovaly druhé místo ve čtyřhře dívek, Michaela Loukotová a Klára Dokládalová je doplnily místem třetím, když překvapivě zdolaly výrazně starší soupeřky z BK TJ Baníku Most, Michaelu Srpovou a Kamilu Procházkovou 12:21, 23:21 a 22:20. Finále smíšené čtyřhry patřilo pouze hráčům Super Stars Most, obstarali je Tomáš Hába s Janou Mladou a David Mareška s Karolínou Vránkovou. David Mareška dlouhodobě ukazuje, že je specialistou na smíšenou čtyřhru a i ve finále Grand Prix Ústeckého kraje kategorie devatenáctiletých tomu nebylo jinak. David Mareška s Karolínou Vránkovou ve finále zvítězili po setech 22:20 a 21:14.