> Aktuality > Články > 2014-2015

Suverénní vítězství Paurové, překvapení od Abrahma s Cachem

Liberec - Lucie Paurová se stala suverénní vítězkou dvouhry dívek při severočeském kvalifikačním turnaji sedmnáctiletých. Hladká dvousetová vítězství připomínala spíše procházku než boj o kvalifikační místo. Paurová v prvním kole porazila Ladu Pavlovičovou (SK Děčín) 21:4, 21:5, ve druhém Ivu Foukalovou (TJ Slovan Vesec) 21:12, 21:17 a v semifinále Terezu Kozempelovou (BK TJ Baník Most) dvakrát 21:6. Stejně hladce prošla do finále také Aneta Skuhrová, v prvním kole si poradila s Terezou Míškovou (TJ Slovan Vesec), ve druhém potom s turnajovou dvojkou Klárou Hejčlovou (OS BK Goram Teplice) 21:14, 21:10 a v semifinále přehrála klubovou spoluhráčku Barboru Psotovou 21:19, 21:12. Obě hráčky Super Stars Most se finálovou účastí kvalifikovaly na celostátní turnaj Grand Prix A. V klubovém finále po setech 21:15, 21:16 zvítězila Lucie Paurová. Ve smíšené čtyřhře Lucie Paurová přidala druhou příčku s Kryštofem Bumbálkem (TJ Slovan Vesec) a Jakub Cach třetí příčku s Klárou Hejčlovou (OS BK Goram Teplice). Ve čtyřhře dívek nechybělo mnoho k překvapení. Zraněnou Veroniku Brožkovcovou ve čtyřhře s Vendulou Štroblovou nahradila Julie Skuhrová. Těsně ve třech setech podlehly nasazeným Tereze Kozempelové (BK TJ Baník Most) s Ilonou Mikezovou (TJ Slovan Vesec) 15:21, 21:10, 21:18. Další překvapení se ale nekonalo. V dalším kole se stejnými soupeřkami prohrál pár Barbora Psotová, Aneta Skuhrová ve dvou setech 22:24, 18:21. Obě hráčky doplatily na slabší fyzickou kondici a únavu ze soutěže dvouher. O překvapení se ale postarala čtyřhra chlapců Tomáš Abraham s Jakubem Cachem. Hráči kategorie patnáctiletých v prvním kole vyřadili turnajové dvojky Kryštofa Bumbálka (TJ Slovan Vesec) s Lukášem Pátkem (BK TJ Baník Most) 21:18, 10:21 a 21:16. Abrahama s Cachem potom nezastavil ani další nasazený pár Michal Macků, David Seifert (BK TJ Baník Most). Badmintonisté Super Stars Most zvítězili opět ve třech setech 21:10, 18:21 a 21:17. Ve finále sice podlehli turnajovým jedničkám Jiřímu Královi (BK TJ Baník Most) s Jiřím Vajsejtlem (TJ Slovan Vesec) 21:11, 21:10, ale finálová účast mezi sedmnáctiletými je velkým úspěchem.