> Aktuality > Články > 2006-2007

Kateřina Srpová finalistkou Grand Prix A České Republiky

Český Krumlov – Kateřina Srpová (Super Stars Most), při Grand Prix A České Republiky,  ve smíšené čtyřhře, společně s Matějem Hliničanem (TJ Sokol Brno Jehnice) vybojovala finálovou účast. V českokrumlovské sportovní hale porazili v úvodním kole Lukáše Jindru s Kristýnou Bicencovou (TJ Sokol Štěpánovice) 21:2 a 21:12. V osmifinále porazili druhý nasazený republikový pár Matyáš Barák a Michela Brečkayová (TJ Astra ZMZ Praha) ve dvou setech 21:12, 24:22. Pro Srpovou s Hliničanem nebylo problém ani čtvrtfinále, ve kterém porazili Vojtěcha Svobodu s Dominikou Kurzovou (TJ Astra ZMZ Praha) 21:9, 21:10. V semifinále přešli přes další nasazený pár Adam Mendrek (TJ Sokol Brno-Jehnice), Michaela Myšáková (TJ Astra ZMZ Praha) 21:16 a 21:13. Kateřina Srpová a Matěj Hliničan podlehli až ve finále hráčům BK Deltacar Benátky n.J. Pavlu Vraníkovi s Denisou Šikalovou 15:21, 11:21 a z Českého Krumlova si odvezli výbornou druhou příčku. Ve dvouhře chlapců chyběl hráčům Super Stars Most nemocný Bedřich Valenta a tak si premiéru ve dvouhře chlapců při celostátním turnaji odehrál Jiří Vodrážka. V prvním kole se však utkal s nasazeným Michaelem Hamáčkem (TJ Montas Hradec Králové) a podlehl 12:21 a 15:21. Kateřině Srpové se dařilo i ve dvouhře dívek, nejprve porazila Michaelu Koudelkovou (TJ Sokol Kremže) 18:21, 21:13 a 23:21. O postup do čtvrtfinále porazila Denisu Šikalovou (BK Deltacar Benátky n.J.) také ve třech setech 22:20, 11:21 a 21:16. Za 5.-8.místo v celostátním turnaji si Srpová připsala 520 bodů do žebříčku a posunula se na výborné 6.místo průběžného žebříčku dvouhry dívek. Pět set dvacet bodů do celostátního žebříčku si připsala i Veronika Koldová, která v úvodním kole porazila nasazenou Alžbětu Lehárovou (TJ Polabiny Pardubice) 21:6, 21:12. V dalším kole přešla přes Natálii Kyselicovou (TJ Lanškroun) 21:15, 21:18 a po prohře s pozdější vítězkou Lucií Černou (SK Balcar Český Krumlov) obsadila 5.-8.příčku. Koldové patří osmá průběžná republiková příčka ve dvouhře dívek. Srpová s Koldovou obsadily stejnou příčku i ve čtyřhře dívek, když po vítězství v prvním kole podlehly pozdějším vítězkám Anitě Poremské a Martě Jančatové ve třech setech 21:17, 10:21 a 15:21.