> Aktuality > Články > 2005-2006

Super Stars přivezli čtyři medaile z I.Kyoku International

Most -   Badmnintonový klub BK DELTACAR Benátky nad Jizerou uspořádal I.ročník turnaje Kyouku International Youth Cup kategorie patnáctiletých. Badmintonisté Super Stars Most startovali v obou hracích dnech, tedy v soutěži družstev i v soutěži jednotlivců. V sobotním turnaji dvoučlenných družstev nastoupili za družstvo Super Stars Most I Radka Kokošková a David Mareška. Nejprve podlehli těsně dvojici z BaC Kladno (Jaroslav Holeček, Kateřina Švihlíková) 1:2 na zápasy. Kladenské družstvo nakonec obsadilo celkovou druhou příčku. Kokošková s Mareškou ve druhém utkání jasně přehráli družstvo BK DELTACAR Benátky nad Jizerou 3 (Saami Peter Schwott, Denisa Šikalová) 3:0. Probojovali se tak do semifinále skupiny o 5.-8.místo. Toto semifinále však prohráli s Astrou ZMZ Praha 3 (Martin Cihlář, Nikola Srbová) 1:2 na zápasy a museli se spokojit s utkáním o 7.příčku. O sedmou příčku bojovali se spoluhráči z družstva Super Stars Most II, které tvořili Miroslav Němeček a Zuzana Jeřichová. Super Stars Most II nejprve podlehli 1:2 BK DELTACARu Benátky nad Jizerou 2 (Josef Richter, Klára Červenková) a ve druhém utkání zdolali BK DELTACAR Benátky nad Jizerou 4 (Michal Čapek, Pavlína Schneiderová) 3:0. Stejně jako první tým Super Stars postoupilo i druhé družstvo do semifinále skupiny o 5.-8.místo. Tam se utkali se sestavou BK DELTACAR Benátky nad Jizerou 1 (Pavel Vraník, Kateřina Hejdrychová). Zuzana Jeřichová překvapivě porazila osmou hráčku republiky kategorie do třinácti let Kateřinu Hejdrychovou, ale ani to na vítězství nestačilo. Super Stars Most II  podlehli v tomto duelu 1:2 na sety a v utkání o sedmé místo podlehli svým spoluhráčů ze Super Stars Most I také 1:2. Druhý den v soutěži jednotlivců nastoupila místo Zuzany Jeřichové Barbora Turfandovová. Společně s Radkou Kokoškovou Turfandovová obsadila druhé místo ve čtyřhře dívek. Stejného výsledku dosáhla i dvojice chlapecké čtyřhry Miroslav Němeček s Davidem Mareškou. Radka Kokošková vybojovala mezi děvčaty třetí příčku ve dvouhře a s Davidem Mareškou si bronzový stupínek zajistila i ve smíšené čtyřhře.

účast na turnaji jednotlivců sponorovala: Dáša Turfandovová