> Aktuality > Články > 2005-2006

Kokošková a Pokorná přebornicemi kraje

Most - Badmintonistky klubu Super Stars Most Radka Kokošková a Pavlína Pokorná si při přeboru ústeckého kraje pro rok 2006 v kategorii do patnácti let vybojovaly prvenství ve čtyřhře dívek. Ve čtvrtfinále porazily Petru Kolářovou s Kateřinou Dvořákovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 11:4, 11:3. Poté se v semifinále střetly se spoluhráčkami ze Super Stars Most , Barborou Turfandovovou a Valeriií Ondráškovou, které byly pro vítězný pár, jak se později ukázalo, nejtěžším soupeřem. Kokošková s Pokornou zvítězily až po třech náročných setech 7:11, 11:3, 11:5. Ve finále proti Lucii Pilařové (TJ Chemička Ústí n.L.) a Veronice Doušové (BK TJ Baník Most) jasně v prvním setu (11:0) daly najevo, že chtějí titul krajských přebornic pro rok 2006. I když se soupeřky v druhém setu zmohly k většímu tlaku, vyhrály Kokošková s Pokornou v poměru 11:8 a získaly titul přebornic ústeckého kraje. Radka Kokošková potom vybojovala 2.místo za ústeckou Lucií Pilařovou (5:11, 11:9, 11:6) ve dvouhře dívek. Bronzovou příčku si rozdělily další dvě badmintonistky Super Stars Most Pavlína Pokorná a Barbora Turfandovová. Mezi chlapci dosáhl výbornou hrou na druhé místo David Mareška ( Super Stars Most ). Mareška v prvním kole přehrál Tomáše Lozinčáka z domácího BK TJ Baník Most dvakrát 11:2, potom i druhého hráče BK TJ Baník Most Michaela Drtíka 11:4, 11:3. Mareška se v semifinále utkal s klubovým spoluhráčem Miroslavem Němečkem a po setech 11:1, 11:9 se Němeček musel spokojit se třetí příčkou. Ve finále David Mareška nestačil na hráče BK Mius Teplice Marka Löfflera a obsadil místo vicemistra kraje. Němeček s Mareškou přidali druhou příčku i ve čtyřhře chlapců. Pavlína Pokorná s Davidem Mareškou v prvním kole smíšené čtyřhry přešli přes dvojici TJ Proboštov, Jakuba Cardu a Šárku Řehákovou po setech dvakrát 11:1. Další kola byli pouze duely mezi badmintonisty Super Stars. Pokorná s Mareškou narazili na Valerii Ondráškovou a Jaroslava Beneše. Favorizovaný pár Pokorná, Mareška zvítězily po setech 11:9, 11:4 a v semifinále je již čekali další spoluhráči ze Super Stars, Miroslav Němeček s Barborou Turfandovovou. Mareška s Pokornou zvítězili i tentokrát (11:7, 11:8). Ve finále však těsně podlehli, ve třech setech, turnajovým jedničkám, Marku Löfllerovi (BK Mius Teplice) s Lucií Pilařové (TJ Chemička Ústí n.L.) a patří jim celkové druhé místo. Super Stars Most vybojovali v přeboru kraje kategorie do patnácti let deset medailových umístění.