> Aktuality > Články > 2016

Kristina Kozempelová v deseti letech ovládla turnaj patnáctiletých

Teplice - Kristina Kozempelová (Super Stars Most) ovládla kvalifikační turnaj Grand Prix D patnáctiletých, přestože byla ve svých deseti letech nejmladší hráčkou. Ve druhém kole dvouhry přehrála Karolínu Fišerovou (TJ Proboštov) po setech 21:9, 21:14, v semifinále Michaelu Říhovou (T-Club Berušky) 21:15, 21:12 a set neztratila ani ve finále proti Nicole Königové (TJ Proboštov) 21:13, 21:15. Suverénního výsledku dosáhla i ve čtyřhře dívek společně s Michaelou Říhovou (T-Club Berušky). V semifinále zdolaly sestry Zimovy (T-Club Berušky) 21:15, 21:12 a ve finále Karolínu Fišerovou s Nicolou Königovou (TJ Proboštov) 21:16, 21:19. Vítězství vybojovala Kristina Kozempelová také ve smíšené čtyřhře se svým klubovým spoluhráčem Jakubem Dvořákem. Jako nenasazený pár přehráli v prvním kole dvojici Filip Škoda, Nicola Königová (TJ Proboštov) 21:10, 21:7, ve druhém pár Ondřej Běhounek (TJ Chemička Ústí n. L.), Barbora Zimová (T-Club Berušky) 21:11, 21:8. V semifinále si stejně hladce poradili i s turnajovými dvojkami Patrikem Valjentem a Terezou Zavadilovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:11, 21:12. Ani finále se nehrálo na tři sety, Dvořák s Kozempelovou zvítězili nad Hoškem (BK TJ Baník Most) s Fišerovou (TJ Proboštov) po setech 23:21, 21:10. Jakub Dvořák přidal druhé vítězství společně s Ondřejem Psotou ve čtyřhře chlapců. Společně ve čtvrtfinále zdolali i turnajové dvojky Miroslava Suchomela s Vojtěchem Hoškem (BK TJ Baník Most) dvakrát 21:17. V semifinále porazili klubové spoluhráče Aleše Horu s Michalem Seidlem (Super Stars Most) 21:14, 21:15. Psota s Dvořákem po setech 21:19 a 21:17 zvítězili ve finálovém duelu nad párem Tomáš Pospíšil, Tomáš Blahout (OS BK Goram Teplice) 21:19, 21:17. Ve dvouhře chlapců vybojoval druhou příčku Ondřej Psota, když v semifinále porazil druhého nasazeného Adama Hájka (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:19, 21:7. Překvapením se stal Michal Seidl (Super Stars Most), který prošel nečekaně až do semifinále turnaje. Na své cestě za bronzovou příčkou dokonce zdolal dva nasazené hráče, Vojtěcha Poláčka (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:14, 21:16 a Vojtěcha Hoška (BK TJ Baník Most) 21:15, 21:17. Turnaj skončil s konečnou bilancí čtyřech vítězství pro Super Stars Most, třech pro Kristinu Kozempelovou, dvou pro Jakuba Dvořáka a jednoho pro Ondřeje Psotu.