> Aktuality > Články > 2017

Po letní turnajové přestávce ostrý start při turnaji Future Series

Trenčín (Slovensko) - První skupina hráčů se po letní soutěžní přestávce, která byla věnována hlavně tréninkové přípravě vydala na turnaj Future Series Yonex Slovak Open 2017. Veronika Koldová startovala v kvalifikaci a ve dvouhře žen se v prvním kole utkala s domácí Katarinou Šariščanovou. Po třech setech a osmadvaceti minutách hry 13:21, 21:17 a 17:21 se se soutěží musela rozloučit. V prvním kole smíšené čtyřhry společně s Přemyslem Voráčem (USK Plzeň) prošli bez boje přes polskou dvojici Wojciech Sajdok, Daniela Bielinska. V boji o postup do hlavní soutěže potom nestačili po setech 14:21, 12:21 na druhý nasazený pár kvalifikace Danylo Bosniuk, Yevgeniya Paksyutova (Ukrajina). V hlavní soutěži potom bojovali Bedřich Valenta, Veronika Dobiášová a Martina Krocová. Bedřich Valenta ve dvouhře mužů zdolal v prvním kole Marcina Nowaka (Polsko) 21:19, 12:21 a 21:15. Cestu do čtvrtfinále mu ale zkřížil šestý nasazený Jan Louda (USK Plzeň), Valenta podlehl po setech 12:21, 13:21. Ve dvouhře žen byla blízko postupu do druhého kola Veronika Dobiášová. Ve dlouhém devětačtyřiceti minutovém utkání byla po vyhraném prvním setu 21:19 blízko vítězství i v setu druhém, ale koncovka jí utekla o dva body 19:21. Soupeřka Jekatarina Romanova (Lotyšsko) tak otočila zápas ve svůj prospěch a zvítězila i v setu třetím 14:21. Těžký los měla čtyřhra žen Veronika Dobiášová, Martina Krocová, když narazily na maďarský pár Nikoletta Bukoviczki, Daniela Gonda, které si nakonec došly až pro medailové umístění přes první nasazený pár Sara Boyle, Racheal Darragh (Irsko). Bedřich Valenta s Martinou Krocovou ve smíšené čtyřhře zvítězili nad párem Milan Dratva, Martina Repiská (Slovensko), když soupeřka pro zranění za stavu 2:1 vzdala. Druhé utkání bylo ale hned proti druhému nasazenému páru Fredrik Kristensen, Solvar Flaten Jorgensen (Norsko). Valenta s Krocovou se soupeřů drželi, ale nakonec po setech 15:21, 17:21 putování soutěží ukončili. Norský pár se pak probojoval až do finále soutěže.