> Aktuality > Články > 2017

Bedřich Valenta zvítězil ve dvouhře při Grand Prix A dospělých

Praha/Hradec Králové - Dospělá reprezentace Super Stars Most se chystá na první Grand Prix A v novém roce a zároveň poslední před únorovým Mistrovstvím České republiky. Poslední dvě celostátní dospělácké soutěže proběhly na podzim a hráčům Super Stars Most se nevedlo vůbec špatně. Bedřich Valenta při Grand Prix A dospělých Memoriálu Konstantina Holobradého v Praze dokázal porazit silné soupeře a zvítězit. Cesta za prvním vítězstvím turnaje Grand Prix A dospělých nebyla lehká. První kolo měl jako turnajová dvojka volné, ve druhém zdolal Jana Fialu (TJ Astra ZM Praha) 21:18, 21:19. Ve čtvrtfinále potom ve třech setech vyřadil juniorského reprezentanta Petra Berana (TJ Sokol Křemže) 21:19, 17:21, 21:14 a v semifinále zahraniční posilu benáteckého klubu Enggara Paksi Wijayu (Indonésie) hladce 21:13, 21:17. Ve finále potom porazil turnajovou jedničku a reprezentanta kategorie dospělých Jaromíra Janáčka (SKB Český Krumlov) 21:19, 10:21, 21:12. Veronika Koldová ve dvouhře žen obsadila třetí místo. Při Grand Prix B Hradeckém Lvu si Bedřich Valenta připsal další finálovou účast, nakonec ale obsadil druhou příčku. Veronika Koldová s Martinou Krocovou vybojovaly stříbrnou medaili ze čtyřhry žen a dařilo se i ve smíšené čtyřhře, když Bedřich Valenta s Martinou Krocovou přivezli z Hradce druhé místo. Mezi třiapadesáti páry ve smíšené čtyřhře je druhé místo cenným úspěchem.