> Aktuality > Články > 2012-2013

Dobiášová s Paurovou slavily další triumf

Teplice - Veronika Dobiášová a Lucie Paurová ovládly další turnaj. Tentokrát bojovaly o postupy na celostátní Grand Prix A patnáctiletých. Ve dvouhře dívek Veronika Dobiášová potvrdila roli turnajové jedničky, když ve druhém kole porazila klubovou spoluhráčku Vendulu Štroblovou 21:10, 21:4, ve čtvrtfinále Veroniku Novou (OS BK Goram Teplice) 21:7, 21:4 a v semifinále potom Lucii Borovskou (BK TJ Baník Most) 21:15, 15:21 a 21:14. Ve finále se utkala s Lucií Paurovou, která jako nasazená trojka prošla hladce do finále přes Šárku Žďánskou (VSK Slavia TU Liberec) 21:10, 21:11, Amálii Blovskou (OS BK Goram Teplice) 21:10, 21:3 a turnajovou dvojkou Lucií Lavičkovou (BK TJ Baník Most) 21:13, 21:18. Klubové finále nakonec vyhrála Veronika Dobiášová po setech 21:12, 21:15. Obě dívky se tak kvalifikovaly na první celostátní turnaj kategorie patnáctiletých. Společnými silami poté vyhrály také čtyřhru dívek. Ve finále byla znát značná únava a tak dvojici BK TJ Baníku Most, Lucie Lavičkovou a Borovskou, zdolaly až v nastavení třetího setu. Medailová umístění jim patřila také ve smíšené čtyřhře, Veronika Dobiášová byla druhá s Jaroslavem Máchalem (TJ Slovan Vesec) a Lucie Paurová třetí s Jiřím Králem (BK TJ Baník Most).