> Aktuality > Články > 2006-2007

Zuzana Jeřichová bronzová při MČR U15

Plzeň – Historického úspěchu dosáhla badmintonistka Super Stars Most Zuzana Jeřichová, když při Mistrovství České Republiky kategorie do patnácti let vybojovala bronzovou medaili ze dvouhry dívek. Jeřichová nejprve porazila Lenku Šídlovou (SK Balcar Český Krumlov) po setech 21:15 a 21:17. V osmifinále republikového šampionátu narazila na první hráčku celostátního žebříčku Terezu Lajdovou (TJ Astra ZMZ Praha). Jeřichová podala kvalitní soustředěný výkon a svou soupeřku porazila dokonce ve dvou setech 21:18 a 22:20. Svůj dobrý výkon potvrdila hned ve čtvrtfinále, kde porazila jednu ze svých největších soupeřek pro příští sezónu, Lucii Kolářovou (TJ Přeštice), loňskou mistryni republiky ve dvouhře dívek kategorie do třinácti let, ve dvou setech 21:18 a 21:14. Jeřichová podlehla až v semifinále o rok starší Kateřině Tomalové (TJ Sokol Klimkovice) a stala se nejmladší medailistkou dvouhry dívek. Tento výsledek slibuje v příští sezóně boj o mistrovský titul. Velmi dobrého výsledku dosáhla dvojice Zuzana Jeřichová a Pavlína Pokorná ve čtyřhře dívek, když po vítězství nad párem Kateřina Hejdrychová (BK Deltacar Benátky n.J.) a Alžběta Bášová (UK Hradec Králové) 21:19, 22:20 prohrály až po třísetové bitvě s pozdějšími mistryněmi republiky Lucií Havlovou a Lucií Kolářovou (TJ Sokol Doubravka Plzeň) 13:21, 21:18 a 18:21. Havlová s Kolářovou dále neztratily už ani set a z přehledem vybojovaly mistrovský titul. Jeřichová při MČR navázala na své úspěchy ze zahraničí, dvojnásobné vítězství při Danish Junior Open, fínále Junior Olve Tournament v Belgii, bronzovou medaili z TOM Slovenia Junior a bronzovou medaili z Adria Youth International  v Chorvatsku. Získané zkušenosti z mezinárodních soutěží, načasovaná forma a kvalitní tréninková příprava pomohli Jeřichové vybojovat historický bronz z MČR starších žáků.