> Aktuality > Články > 2009-2010

Valenta se Salačovou vyhráli celostátní GPA

Brno - Bedřich Valenta a Kateřina Salačová zvítězili při celostátním turnaji Grand Prix A v Brně Jehnicích. Valenta se Salačovou jako turnajové dvojky ve druhém kole vyřadili dvojici Lukáš Koblása, Veronika Ostrá (TJ Sokol Dobruška) 21:12, 21:15. Ve čtvrtfinále zvítězili ještě snadněji nad Lukášem Tomkem (TJ Montas Hradec Králové) s Nikolou Křížovou (TJ Bílá Hora Plzeň) 21:9, 21:13. Dva sety jim stačili i v semifinále, ve kterém zdolali Martina Kondra (TJ Sokol Meteor Praha Radotín) s Dominikou Kurzovou (TJ Astra ZMZ Praha) 21:8, 21:19. Třísetový boj na Valentu se Salačovou čekal až ve finále, kde se utkali s Jiřím Loudou (TJ Bílá Hora Plzeň) a Veronikou Úblovou (TJ Sokol Doubravka Plzeň). Valenta se Salačovou sice podlehli svým soupeřům v prvním setu 16:21, ale druhým a třetím již strhli vítězství na svoji stranu 21:19 a 21:16. Kateřina Salačová přidala třetí příčku ve čtyřhře dívek společně s Nikolou Křížovou (TJ Bílá Hora Plzeň). Bedřich Valenta s Jiřím Vodrážkou jako nenasazený pár prošli turnajem až do finále. V semifinále dokonce porazili turnajové dvojky Lukáše Soukupa (BK Vlaštovka Plzeň) s Jiřím Loudou (TJ Bílá Hora Plzeň) po setech 22:20 a 21:17. Vítězi turnaje se stal pár Karel Kotyza, Jaromír Janáček (SKB Český Krumlov), ale druhé místo při prvním celostátním turnaji kategorie patnáctiletých je velmi dobrým startem do nové sezóny. Bohužel se nedařilo hráčům ve dvouhrách. Bedřich Valenta jako druhý nasazený hráč podlehl již ve čtvrtfinále po třech setech 19:21, 21:18 a 15:21, Martinu Kondrovi (TJ Sokol Meteor Praha Radotín). Jiří Vodrážka po vítězství v prvním kole narazil na turnajovou jedničku Jiřího Loudu a musel se soutěží také rozloučit. Kateřina Salačová je spíše hráčkou pro párové disciplíny a po prvním vyhraném utkání nestačila na Irenu Mališovou (TJ Orlová-Lutyně) 8:21, 17:21. Premiéru si při celostátním turnaji odbyla Vlasta Phamová, která startovala s Jiřím Vodrážkou ve smíšené čtyřhře. Při prvním startu v nejvyšší celostátní soutěži se jim podařilo projít přes první kolo a potrápit i soupeře v kole druhém.