> Aktuality > Články > 2011-2012

Další hattrick pro Veroniku Koldovou

Most - Během náročného víkendu, kdy někteří hráči absolvovali po týdnu těžké kondičně herní přípravy dva turnaje, se Veronice Koldové podařilo vybojovat šest zlatých medailí. Kromě zlatého hattricku při Grand Prix C dospělých Poháru Badmintonové Akademie vybojovala zlatý hattrick také při přeboru kraje starších dorostenců. Ve dvouhře dívek nejprve přehrála Martinu Ottovou (OS BK Goram Teplice) 21:16, 21:7, v semifinále potom sice Vlasta Phamová vzdorovala výrazněji než při turnaji dospělých, ale Koldová si vítězství pohlídala 21:11, 21:12. Do finále proti Koldové nečekaně postoupila Kateřina Salačová, která vyřadila turnajovou dvojku Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) 8:21, 25:23 a 21:12. V domácím finále potom zvítězila Veronika Koldová 21:12, 21:9. Ve dvouhře chlapců obsadil Bedřich Valenta druhé místo, když podlehl Janu Machačovi (BK TJ Baník Most) po setech 21:7, 12:21 a 20:22. Jan Machač nově trénuje také v badmintonové Akademii Lukáše Kroce. Bronzovou příčku vybojoval Tomáš Hába. Jasné vítězství si připsala také dvojice Veronika Koldová, Zuzana Jeřichová ve čtyřhře dívek, když ve finále v prvním setu zvítězily s přehledem 21:4  nad Veronikou Doušovou a Michaelou Loukotovou (BK TJ Baník Most), ve druhém setu soupeřky za stavu 4:1 utkání vzdaly. Vlasta Phamová s Kateřinou Salačovou vybojovaly ve stejné disciplíně bronzové medaile. Ve čtyřhře chlapců obsadil pár Bedřich Valenta, Samuel Repiar druhou příčku, když ve třísetovém utkání podlehli dvojici Jan Machač, Martin Král (BK TJ Baník Most) 23:25, 21:13 a 18:21. Třetí příčka patřila dvojici Jakub Motejl, Stanislav Bílek. Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou zvítězili také ve smíšené čtyřhře, o bronzovou příčku se dělili Jakub Motejl a Kateřina Salačová s Tomášem Hábou a Martinou Ottovou (OS BK Goram Teplice).