> Aktuality > Články > 2017

Veronika Dobiášová devatenáctou hráčkou světového žebříčku juniorů

Most - Veronika Dobiášová je devatenáctou hráčkou světového juniorského žebříčku. K výraznému posunu jí pomohly poslední výsledky, zejména potom bronzová příčka při III. Peru International Series. Dobiášová se v sezóně 2017 zaměřuje hlavně na výsledky na mezinárodním poli, české soutěže jsou součástí tréninkového procesu. Tento plán byl zvolen, vzhledem k výkonnosti této přední juniorské hráčky, která pravidelně na českých turnajích získávala medailová umístění, a bylo třeba její hru posunout o krok dále. Na domácích soutěžích tedy startuje v zatížení bez speciální přípravy, ta je věnována vybraným mezinárodním startům. Mezi juniorské soutěže, kde Veronika Dobiášová sbírala cenné zkušenosti, patřily dva turnaje nejvyšší třídy Junior Grand Prix v Holandsku a Německu. Po vybojovaném druhém kole při JPG Yonex Dutch Junior 2017 se v Německu při JGP Yonex German Junior 2017 musela poprat s náročným losem. Soupeřkou druhého kola jí byla hráčka z Chinese Taipei Hsieh Yu Ying. Přestože Dobiášová podala velmi dobrý výkon, za který by se v konfrontaci s evropskými hračkami vůbec nemusela stydět, podlehla po setech 8:21, 6:21. V Peru potom zúročila získané zkušenosti a dokázala vybojovat bronz mezi ženami. Po návratu ji čekal turnaj Junior International Series v Itálii. Po několika dnech cestování mezi Peru a Itálií byla vidět značná únava. Dobiášová na turnaji byla poprvé nasazená jako číslo jedna. Poprvé to bylo i pro klub Super Stars Most a tak se na výkonu podepsala nejen únava z cestování, ale i tlak z nové situace. Ve smíšené čtyřhře poprvé s Matthewem Abelou (Malta) dokázali prolomit brány prvního kola, když zdolali rumunský pár Maria Alexandra Dutu, Daniel Popescu 21:19, 10:21 a 21:16. Hned v následujícím kole ale narazili na pozdější vítěze Marion Le Turdu s Maximem Briotem 12:21, 13:21. Druhé kolo bylo pro hráčku specializující se zejména na dvouhru a čtyřhru dobrým výsledkem. Ve své hlavní disciplíně dvouhře potom ve druhém kole porazila mistryni Itálie z roku 2016 Lisu Sagmeister 21:19, 21:14. Ve třetím kole ji čekala Chiara Passeri, další italská šampionka. I přes značnou únavu Veronika Dobiášová ve třech setech soupeřku udolala 21:17, 16:21 a 21:17. Tři sety sehrála také ve čtvrtfinále s Marion Le Turdu (Francie), ale v tomto utkání již bohužel síly nestačily a po setech 11:21, 21:11 a 13:21 se se soutěží rozloučila. Nyní na Veroniku Dobiášovou čeká turnaj Junior International Series v Řecku a potom několik týdnů tréninkové přípravy, jejíž součástí bude i týden pod vedením čínského trenéra Zhou Junling.