> Aktuality > Články > 2014-2015

Panochová a Phamová vyhrály přebor severních Čech

Liberec - Jana Panochová a Vlasta Phamová se staly vítězkami severočeského přeboru starších juniorů, tedy kategorie do devatenácti let, ve čtyřhře dívek. K vítězství jim stačila dvě hladká vítězství, nejprve v semifinále nad teplickým párem Klára Hejčlová, Lenka Svobodová dvakrát 21:14 a poté nad domácími Janou Slatinskou s Ivou Foukalovou 21:16, 21:13. Dvojice Panochová, Phamová si tak vítězstvím zajistila oblastní nominaci na MČR devatenáctiletých. Jana Panochová také vybojovala druhou příčku ve dvouhře dívek. Nejprve porazila Terezu Míškovou (TJ Slovan Vesec) 21:16, 21:9, poté Ilonu Mikezovou (TJ Slovan Vesec) 21:10, 21:13 a v semifinále klubovou spoluhráčku Lucii Paurovou po setech dvakrát 21:16. Panochová sice ve finále podlehla Janě Slatinské (TJ Slovan Vesec) 16:21, 12:21, ale druhým místem si zajistila účast na MČR. O postup na MČR se ale bojovalo i v souboji o třetí místo. V tom se utkaly hned dvě hráčky Super Stars Most, Vlasta Phamová a Lucie Paurová. Po setech dvakrát 21:13 se z postupu nakonec radovala Lucie Paurová, která se v prvním kole turnaje zachránila opravdu v poslední moment, když v prvním setu podlehla 21:14 Tereze Kozempelové a ve druhém dokázala na poslední chvíli odvrátit nepříznivý stav a zvítězit v poměru 22:20. Poté se dostala do herní pohody a ve třetím setu svoji soupeřku doslova rozebrala 21:9. V turnaji bylo vidět, kdo z hráčů plnil tréninkový plán během vánočních prázdnin, a kdo situaci podcenil, přestože jej čekal důležitý turnaj.