> Aktuality > Články > 2008-2009

Koldová, Valenta a Salačová zvítězili při GP severních Čech

Ústí nad Labem – Turnaj Grand Prix C severních Čech kategorie patnáctiletých sice nenaplnilo všechna očekávání trenéra Lukáše Kroce, ale přesto badmintonisté Super Stars Most zvítězili v nadpoloviční většině všech disciplín. Velmi pozitivní je, že mezi těmito třemi disciplínami byli obě dvouhry. Bedřich Valenta zvítězil ve dvouhře chlapců beze ztráty setu. V druhém kole porazil Pavla Kršku (BK TJ Baník Most) 21:18, 21:11, ve druhém potom klubového spoluhráče Jiřího Vodrážku (Super Stars Most) 21:13, 21:16. V semifinále vyřadil Jana Koňase (TJ Slovan Vesec) 21:17, 22:20 a ve finále Martina Krále (BK TJ Baník Most) 21:12 a 21:14. Těsně za postupem skončil Daniel Zischka, kterému patřila konečná čtvrtá příčka. Ve velmi dobré formě se předvedl teprve jedenáctiletý Roman Dokládal, který se probojoval až do třetího kola. V osmifinále vyřadil nasazeného Ondřeje Klimeše (TJ Slovan Vesec) 21:15, 21:10 a ve čtvrtfinále sehrál tři sety s nakonec čtvrtým Danielem Zischkou (Super Stars Podbořany) 17:21, 22:20 a 13:21. Úspěchem je také vítězství Pavla Svobody (Super Stars Litvínov) nad  nasazeným Matějem Horou (TJ Chemička Ústí n.L.) po setech 21:13, 15:21 a 21:11. Dvouhru dívek suverénně ovládla Veronika Koldová (Super Stars Most), která procházela turnajem bez zaváhání a ve finále poměrně překvapivě hladce porazila turnajovou jedničku Kateřinu Srpovou (BK TJ Baník Most) 21:13, 21:4. Nutno podotknout, že v době, kdy obě děvčata působila v klubu Super Stars Most byla lepší Kateřina Srpová, po jejím odchodu se však síly vyrovnaly a v současné době má již zřejmě navrch Veronika Koldová. Kateřinu Srpovou také výrazně potrápila Kateřina Salačová (Super Stars Most). Nechybělo mnoho a turnajová jednička se mohla s postupem na turnaj Grand Prix A ČR rozloučit. Salačová zvítězila v prvním setu 21:18, jenže nedostatek fyzických sil badmintonistky Super Stars Most pomohl Srpové k vítězství. Překvapivý výsledek Roamana Dokládala napodobila i jeho sestra Klára. Ta se totiž také probojovala do třetího kola a turnaje, když vyřadila nasazenou Michaelu Loukotovou (Super Stars Most) 10:21, 21:18, 23:21 a potrápila nakonec čtvrtou Kateřinu Salačovou 21:18, 11:21 a 14:21. Třetí vítěznou disciplínu pro barvy Super Stars Most se stala podle očekávání čtyřhra dívek. Zvítězila dvojice Veronika Koldová, Kateřina Salačová před druhými Michaelou Loukotovou s Barborou Dugovou. V obou nevyhraných disciplínách měli Super Stars finálové zastoupení. Druhé místo ve čtyřhře chlapců obsadili za vítěznou dvojicí Jan Machač, Jiří Král (BK TJ Baník Most), Bedřich Valenta s Danielem Zischkou. Stejnou příčku si odvezl Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou ve smíšené čtyřhře, když po třech setech podlehli páru Jan Machač, Kateřina Srpová (BK TJ Baník Most) 22:20, 17:21, 15:21. Bedřich Valenta a Veronika Koldová si na turnaji Grand Prix A ČR v Břeclavi zahrají všechny disciplíny. Kateřina Salačová bude svůj klub reprezentovat v párových disciplínách.