> Aktuality > Články > 2005-2006

Fartágová a Vránková přivezly poháry z Německa

Plauen -  Badmintonisté Super Stars Most a pobočky Super Stars Litvínov startovali při juniorském turnaji Einzel Turnier um die Wanderpokle v německém Plauenu. Na turnaj se sjelo devadesát hráčů ze třinácti klubů Spolkové republiky Německa a České Republiky. Dvanáct reprezentantů klubu se utkalo o putovní poháry ve třech věkových  kategoriích.  Mezi děvčaty do deseti let obsadila Marie Justrová (Super Stars Litvínov) druhou příčku za Natalií Seidel (BV Marienberg). V kategorii dívek 11-14 let již po druhé v řadě triumfovla Karolína Vránková ( Super Stars Most ). Tentokrát ve finálové skupině musela titul obhajovat proti Veronice Prokopové ( Super Stars Most ) a Julií Fischer (FSV Erlangen-Bruck). Vránková nakonec zvítězila v obou utkáních 2:0 na sety a odvezla si z Plauenu putovní pohár. Veronika Prokopová potom také 2:0 na sety přehrála Julií Fischer (FSV Erlangen-Bruck) a obsadila 2.místo. Prokopová se do finálové skupiny probojovala přes Kateřinu Salačovou, která obsadila celkové 5.místo za Verou Holzki (FSV Erlangen-Bruck) na místě čtvrtém. Martina Fartágová se v nejstarší kategorii 15-18 let stala již po čtvrté v řadě držitelkou putovního poháru. V letošním ročníku porazila postupně německé soupeřky Carolin Müller (SSV Hof), Claudii Tunger (TV 1840 Falkenstein), Kristinu Bräuer (BV Marienberg) a v rozhodujícím duelu i Annette Friedrich (Empor West Zwickau) 2:0 na sety. Druhé místo za Christianem Planitzerem (Bleu-Weiss Reichenbach) v nejstarší kategorii chlapců 15-18 let obsadil Martin Červený ( Super Stars Most ).