> Aktuality > Články > 2008-2009

Dokládal a Švácha zvítězili na turnaji v Ústí

Ústí n.L. - Teprve jedenáctiletý Roman Dokládal a litvínovský Marek Švácha zvítězili při turnaji Grand Prix Ústeckého kraje kategorie patnáctiletých. V úvodním kole tato dvojice porazila pár Marek Jankovič (Super Stars Most) a Martin Tipta (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:15, 21:9. Dokládal se Šváchou vyřadili ve dvou setech také první nasazené Martina Málka (TJ Chemička Ústí n.L.) s Matějem Hofmanem (BK TJ Baník Most) 21:18, 21:8. Ve finále se setkali s překvapivými soupeři. Druhou polovinou pavouka prošli přemožitele turnajových dvojek, Adama Hofmana s Kamilem Woznicou, Pavel Tempel a Jakub Motejl. Švácha s Dokládalem ve finále zvítězili po setech 21:14, 21:18. Jakub Motejl přestoupil do Super Stars Most v začátku sezóny 2008/2009 z TJ Proboštov, kde nezaznamenal žádné umístění na stupních vítězů. Po pěti měsících trénování v barvách Super Stars Most mu patří stříbrná příčka ve čtyřhře chlapců. Roman Dokládal jako druhý nasazený hráč prošel do finále přes Víta Erbana (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:12, 21:16, spoluhráče Marka Šváchu (Super Stars Litvínov) 21:18, 22:24, 21:10 a Matěje Hofmana (BK TJ Baník Most) 21:17, 21:17. Roman Dokládal potom zvítězil v třísetovém finále proti domácímu Martinu Málkovi. Marie Justrová (Super Stars Litvínov) obsadila druhé místo ve dvouhře dívek. Postup pro severočeské Grand Prix C vybojovala také Kateřina Dlouhá. Druhé místo patřilo Marii Justrové společně s Kateřinou Dlouhou i ve čtyřhře dívek. Třetí příčka patřila dvojici Roman Dokládal, Marie Justrová také ve smíšené čtyřhře.