> Aktuality > Články > 2012-2013

Dobiášová a Paurová ovládly krajský turnaj sedmnáctiletých

Most - Veronika Dobiášová a Lucie Paurová ovládly turnaj Grand Prix D Ústeckého kraje kategorie sedmnáctiletých rozdílem třídy. Do dvouhry dívek nastupovaly jako nenasazené hráčky a přehrávaly jednu soupeřku za druhou. V prvním kole přehrála Lucie Paurová Terezii Kozempelovou (BK TJ Baník Most) 21:4, 21:5, ve čtvrtfinále turnajovou jedničku Moniku Pelikánovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:8, 21:3 a v semifinále svoji klubovou spoluhráčku Anetu Skuhrovou (Super Stars Podbořany) 21:7, 21:9. Veronika Dobiášová vyřadila obě baníkovské Lucie, Borovskou v prvním kole 21:13, 21:10 a ve čtvrtfinále Lavičkovou 21:9, 21:8. V semifinále poté přehrála Veroniku Novou (OS BK Goram Teplice) 21:9, 21:8. Obě hráčky ukázaly jasný výkonnostní rozdíl, když obrovským rozdílem přehrály soupeřky, se kterými ještě před dvěma lety prohrávaly. Ve finálovém duelu potom zvítězila Veronika Dobiášová v poměru 21:9, 21:18. Stejným rozdílem potom obě dívky ze Super Stars Most dokázaly zvítězit ve čtyřhře. Třetí příčku vybojovala dvojice Vendula Štroblová a Veronika Brožkovcová. Ve smíšené čtyřhře medailovou příčku vybojoval pár Le Bao Lam, Lucie Paurová, kteří skončili na třetím místě. Třetí příčku mezi chlapci vybojoval Filip Jeníček, když ve čtvrtfinále nečekaně přehrál svého klubového spoluhráče Lukáše Zischku (Super Stars Podbořany) po setech 21:18, 21:13. Do třetice třetí příčka patřila dvojici Lukáš Zischka, Filip Jeníček ve čtyřhře chlapců.