> Aktuality > Články > 2016

Veronika Dobiášová bronzová při JIS Slovenia Junior International

Mirna (Slovinsko) - Veronika Dobiášová zazářila v dalším turnaji Junior International Series. Po zisku bronzové medaile v Řecku předvedla skvělý výkon také ve Slovinsku. Při turnaji 22. TEM Slovenia Junior International si v prvním kole poradila s hráčkou slovenského národního týmu Katarinou Vargovou 21:19, 21:18. Hned v dalším kole ji čekala jedna z domácích favoritek Nika Arih (Slovinsko). V zápase, který neunikl pozornosti domácích diváků ani soupeřům z jiných zemí, nebyla nouze o rychlé a dramatické výměny. Veronika Dobiášová nakonec po pětatřiceti minutách hry svou soupeřku ve třech setech udolala 23:21, 18:21 a 21:13. Tímto zápasem odstartovala Veronika Dobiášová svou úspěšnou cestu za medailí. Ve čtvrtfinále na ni čekala čtvrtá nasazená Petra Polanc, další členka domácího národního výběru, která stejně tak jako Nika Arih bude reprezentovat Slovinsko při nadcházejícím Mistrovství světa juniorů. Veronika Dobiášová svou soupeřku přehrála ve dvou setech 21:18, 21:17 a probojovala se do semifinále turnaje. Po náročných utkáních ji čekalo ještě podvečerní semifinále, ale i v tom předvedla výborný výkon. Semifinálová soupeřka Reka Madarasz (Maďarsko) jako turnajová dvojka prošla do semifinále velmi hladce, nejvíce v setu ztratila devět bodů. Dobiášová ale nastoupila velmi aktivně a soupeřka musela poprvé za celý turnaj bojovat naplno. První set Dobiášové utekl těsně v nastavení 21:23, ale ve druhém sebrala zbývající síly a utkání opět v nastavené hře srovnala. Reka Madarasz, medailistka z Mistrovství Evropy juniorů 2016 šla až na dno svých sil, aby nakonec po šestačtyřiceti minutách velmi intenzivního zápasu zvítězila v koncovce třetího setu poměrem 21:17. Veronika Dobiášová se ve Slovinsku předvedla ve skvělé formě a na evropském okruhovém žebříčku BEC Junior Circuit Ranking se vyhoupla na sedmnáctou příčku dvouhry dívek.