> Aktuality > Články > 2009-2010

Super Stars skončili před branami finále

Most - Při severočeském turnaji kategorie do třinácti let se představilo celkem osm badmintonistů Super Stars Most. Ve smíšené čtyřhře zaznamenali obrovský úspěch teprve desetiletá Lucie Paurová (Super Stars Most) s jedenáctiletým Lukášem Zischkou (Super Stars Podbořany). Paurová a Zischka vyhráli první kolo poměrně hladce proti Antonínu Kučerovi a Zuzaně Maškové (TJ Slovan Vesec) 21:7, 21:7. Ve druhém kole přehráli i nasazeného Lukáše Hrbáčka s Amálií Blovskou (OS BK Goram Teplice) 21:15, 21:14. O postup do semifinále sehráli napínavé třísetové utkání s dalším nasazeným párem, Michalem Jirásko a Janou Slatinskou. Po setech 21:17, 11:21 a 21:16 se z vítězství radovala Lucie Paurová a Lukáš Zischka. Paurová a Zischka nakonec podlehli pozdějším vítězům, Romanovi Dokládalovi a Petře Karochové (BK TJ Baník Most). Ve dvouhře dívek se nejvíce dařilo Janě Andrusové (Super Stars Most), která se ve druhém kole utkala se svojí klubovou spoluhráčkou, Vendulou Štroblovou. Andrusová zvítězila 21:3 a 21:15. V dalším kole přehrála i Veroniku Novou (OS BK Goram Teplice) 21:14, 21:12. V postupu do finále porazila Andrusovou Lucie Lavičková (BK TJ Baník Most) 21:4, 21:9. V zápase o třetí místo si Jana Andrusová zpravila náladu a ve dvou setech porazila Lucii Borovskou, stala se tak první náhradnicí na celorepublikovou soutěž. Jana Andrusová přidala ještě jednu bronzovou příčku, a to ve čtyřhře dívek společně s Lucií Paurovou. Andrusová s Paurovou ve druhém kole porazily Karolínu Drtíkovou a Lucii Borovskou (BK TJ Baník Most) 21:14, 21:15. Bohužel v boji o postup do finále podlehly Amálii Blovské a Veronice Nové (OS BK Goram Teplice) 21:14, 21:16. Třetí příčku ze čtyřhry dívek ještě obsadily Veronika Dobiášová (Super Stars Most) a Aneta Skuhrová (Super Stars Podbořany). Obě desetileté hráčky zúročily letní přípravu a v prvním kole porazily Markétu Lankovou (BK TJ Baník Most) a Zuzanu Maškovou (TJ Slovan Vesec) 21:10, 21:10. Ve druhém kole při napínavém souboji zvítězily nad Eliškou Láníkovou se Sárou Gerychovou dvakrát v nastavené hře, 22:20, 22:20. V boji o postup do finále podlehly Veronika Dobiášová a Aneta Skuhrová pozdějším vítězkám, Petře Karochové a Lucii Lavičkové (BK TJ Baník Most) 13:21, 14:21.

autor článku: Martina Fartágová