> Aktuality > Články > 2009-2010

Club Master má své první vítěze

Most - Club Master 2010, turnaj laděný do odstínů fialové, nám odtajnil, kdo vlastně patří mezi špičku badmintonového klubu Super Stars Most. S myšlenkou uspořádat soutěž o nejlepšího hráče a hráčku klubu bez rozdílu věkové kategorie přišel hlavní trenér klubu, Lukáš Kroc. A zdá se, že to byl nápad dobrý. Každý si zde mohl porovnat svoji aktuální formu s ostatními spoluhráči a do budoucna bude moct sledovat, zda se jeho výkonnost posunula kupředu či nikoliv. Turnaj je také ukazatelem koho skutečně badminton baví, kdo si rád zahraje a nebojí se porážky od svých spoluhráčů. V letošním, prvním ročníku turnaje, bojovalo ve dvouhrách celkem pětadvacet hráčů klubu. Turnaj byl rozlosován při zahájení turnaje tím, že si každý hráč vylosoval svou skupinu. Základní část byla odehrána ve skupinách, ze kterých vždy poslední hráč musel pokračovat pouze v soutěži o závěrečná pořadí startovního pole. Ostatní pokračovali v k.o.systému a mířili k příčkám nejvyšším. I zde si vyřazení zahráli utkání o konečné pořadí. Každý si tedy zahrál dostatečné množství utkání. Mezi nejlepší čtveřici dvouhry mužů se probojovali Jiří Vodrážka, Bedřich Valenta, David Mareška a Tomáš Hába. Ve dvouhře žen tvořily nejlepší čtveřici Martina Fartágová, Valerie Ondrášková, Veronika Koldová a Zuzana Jeřichová. Mezi muži zdolal Bedřich Valenta Jiřího Vodrážku po setech 21:15, 21:16 a z druhého semifinále se do boje o titul probojoval David Mareška, vítězstvím nad Tomášem Hábou v dramatickém utkání 13:21, 21:15 a 21:10. V ženách prošla do finále Martina Fartágová přes Valerii Ondráškovou 21:9, 22:20 a Zuzana Jeřichová přes Veroniku Koldovou 21:19, 21:11. Finálové duely nabídly pěknou podívanou. V obou utkáních jsme se dočkali nastavené hry a ve všech setech rozhodovaly pouhé dva míče, což svědčí o klubové vyrovnanosti hráčů. David Mareška se nakonec stal Club Masterem 2010, když Bedřicha Valentu porazil po setech 26:24 a 21:19. Druhé finále po setech 21:19 a 22:20 vyhrála Zuzana Jeřichová nad Martinou Fartágovou. Oba vítězové získali kromě medaile, diplomu a poháru ještě na jeden rok do držení pohár putovní. Obdrží také tričko s nápisem Club Master 2010. Pohár, diplom a medaili si odnesli také hráči na druhém i třetím místě.Turnaj byl plný pěkných utkání a bojů, mnohdy až na samé hranici sil. Velkým pozitivem je účast hráčů mladších ročníků, kategorie U11, U13, U15, kteří se nebáli změřit síly se staršími soupeři. Odehráno bylo celkem sedmapadesát utkání. Zda letošní vítězové obhájí své tituly se dozvíme zase za rok.