> Aktuality > Články > 2005-2006

Čtyři hráči na MČR U13

Liberec - Nejmladší badmintonisté Super Stars Most startovali v severočeském přeboru kategorie do třinácti let v Liberci. Postup pro severočeský přebor vybojovalo čtrnáct reprezentantů klubu Super Stars Most , nejvíce z celé oblasti. Již před tímto turnajem měla zajištěn přímý postup pro MČR  Zuzana Jeřichová, která v tomto turnaji vybojovala bronzovou příčku po nevydařeném zápase s Lucií Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 8:11, 9:11. Druhou bronzovou medaili a postup na MČR do Plzně vybojovala Jana Mladá, která sehrála velmi pěkné třísetové semifinále (5:11, 11:3, 6:11) s Veronikou Doušovou (BK TJ Baník Most). Mezi chlapci vybojoval bronzovou medaili a postup pro MČR Tomáš Hába. Příležitost rovného boje o postup na MČR měl tentokrát i Stanislav Bílek, který svoji příležitost naplno využil. Nejprve porazil Jaroslav Jiráska (TJ Slovan Vesec) po setech 11:5, 11:8 a v rozhodujícím utkání i Vlastimila Valtera (BK Mius Teplice) 11:9, 13:10. Stříbrnou medaili si z Liberce odvezly Zuzana Jeřichová s Janou Mladou ve čtyřhře dívek. Ve čtvrtfinále porazily Kristýnu Papežovou s Nikolou Klimplovou (BK TJ Baník Most) 11:2, 11:0, v semifinále Nikolu Ježkovou (VSK Slavia TU Liberec) a Lucii Dlouhou (TJ Slovan Vesec) dvakrát 11:0. Ve finále však tentokrát nestačily na Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) a Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) a podlehly po setech 11:2, 11:13, 11:2. Stanislav Bílek a Tomáš Hába sehráli velmi dobré semifinále proti turnajovým jedničkám Davidu Piklovi s Vlastimilem Valtrem (BK Mius Teplice), ale nakonec po třísetovém utkání 5:11, 11:5, 7:11  podlehli a z přeboru si odvezli bronzové medaile. Zlata se Super Stars Most dočkali ve smíšené čtyřhře, když se radovali Stanislav Bílek a Zuzana Jeřichová. Ve finále totiž opět porazili favority turnaje a turnajové jedničky Davida Pikla a Lucii Pilařovou (BK Mius Teplice/TJ Chemička Ústí n.L.) ve třech setech 9:11, 11:5 a 11:3. Bronz si opět vybojovali Tomáš Hába a Jana Mladá. Super Stars mají nejvíce postupujících pro mistrovství České republiky kategorie do třinácti let ze všech severočeských klubů.