> Aktuality > Články > 2015

Dobiášová a Paurová vyhrály Adria Youth International 2015

Opatija (Chorvatsko) - Jen tři tréninkové dny strávili badmintonisté Super Stars Most Veronika Dobiášová, Lucie Paurová a Matthew Abela (Malta) v domácím tréninkovém centru mezi turnajem Swiss Junior Open a Adria Youth International. Do Chorvatska odjel tým rozšířený o Markétu Kohoutovou a Kristinu Kozempelovou. Veronika Dobiášová a Lucie Paurová dosáhly historického výsledku, když si na turnaji pod hlavičkou Badminton Europe zahrály proti sobě finále. Lucie Paurová nejprve porazila turnajovou jedničku Anju Koman (Slovinsko). Paurová do utkání nastoupila s velkým odhodláním a využila nervózní hry soupeřky 21:14, 21:15. Postup do finále si potom zajistila vítězstvím nad Marií-Eleni Rougliou (Řecko). V první polovině prvního setu měla Řekyně výrazně navrch, Paurová však změnila taktiku a soupeřku přehrála po setech 21:17, 21:8. Rougliou ve druhém setu úplně rezignovala a usnadnila Lucii Paurové postup do finále.  Veronika Dobiášová nejprve porazila Katju Siročić (Chorvatsko) 21:4, 21:3 a poté Grammatulu Sotiriou (Řecko) 21:11, 21:7. V semifinále ji čekala výborně hrající Ekatarina Kadochnikova (Rusko). Dobiášová však podala nadstandartní výkon a rychlou dynamickou hrou soupeřku porazila po setech 23:21 a 21:16. Ve finále potom zvítězila po setech 21:14, 21:15. Společnými silami zvítězily i ve čtyřhře dívek. Ve finále zdolaly turnajové jedničky Taju Cerkovnik s Anjou Koman (Slovinsko) 21:14, 21:15. Veronika Dobiášová potom přidala finálovou účast ve smíšené čtyřhře společně s Matthewem Abelou (Malta). Ve finále podlehli dvojici Thomas Rouglios, Maria-Eleni Rougliou (Řecko) 16:21, 13:21. Úspěchu ale dosáhla i Markéta Kohoutová s Kristinou Kozempelovou ve čtyřhře dívek kategorie třináctiletých. Po semifinálovém vítězství nad Annou Macher (Rakousko) s Petrou Meszaros (Maďarsko) 21:19, 21:16 podlehly ve finálovém souboji českému páru Lucie Metzová, Marie Růžičková 18:21, 9:21. Kristina Kozempelová potom patřila k favoritkám dvouhry dívek kategorie do jedenácti let a svou roli také potvrdila. Nejprve po boji porazila Ninu Bogdanović (Srbsko) 21:19, 22:24, 21:14, poté Chiaru Rudolf (Rakousko) 21:16, 21:18 i Barboru Helešicovou (ČR) dvakrát 21:9. Ve finále potom podlehla Petře Hart (Maďarsko) po setech 22:24, 17:21 a z Chorvatska přivezla stříbrnou medaili.