> Aktuality > Články > 2008-2009

Pokorná a Jeřichová třetí při Wilson Mazovia Junior

Sochocin/Płońsk (Polsko) - Sedmičlenná výprava Super Stars Most se vydala na mezinárodní turnaj VIII.Wilson Mazovia Junior Cup 2009. Turnaj byl slavnostně zahájen nástupem všech národů a proslovem představitelů města ve sportovní hale v Płońsku. Na turnaji startovalo více jak 400 hráčů z 58 klubů a 9 zemí z Polska, Litvy, Lotyšska, Anglie, Portugalska, Dánska, České Republiky, Běloruska a Ukrajiny. Pavlína Pokorná a Zuzana Jeřichová ve čtyřhře dívek porazily nejprve Danielu Kobeluch a Martu Jewtuch (UKS 15 Kędzierzyn-Koźle) po setech 21:13, 21:15. Ve čtvrtfinále vyřadili Dominiku Gujskou a Agnieszku Kowalskou (UKS Kiko Zamość), hráčky hrající soutěže evropského juniorského okruhu BEC, 13:21, 21:19 a 21:13. Pokorná a Jeřichová v semifinále podlehly Anně Bojanek s Annou Głebockou (UKS Kiko Zamość) 9:21, 18.21. Z Polska si tak odvezly výborné třetí místo a staly se jedinými zahraničními badmintonistkami, které dokázaly polským hráčů sebrat v kategorii  devatenáctiletých medailovou příčku. Ve dvouhře dívek obsadila Pavlína Pokorná druhé místo v základní skupině, když porazila Dominiku Gujskou (UKS Kiko Zamość) 21:12, 21:17 a podlehla pozdější vítězce Anetě Wojtowské (LKS Technik Głubczyce) 8:21, 9:21. Wojtowska se stala vítězkou turnaje již podruhé v řadě. Pro zisk zkušeností hrála v kategorii devatenáctiletých i Zuzana Jeřichová a také obsadila druhou příčku ve své skupině. Valerii Ondráškové se více dařilo ve smíšené čtyřhře kategorie devatenáctiletých,  kde se Stanislavem Bílkem v prvním kole přehráli dvojici Kamil Jedrys (AZSWAT Warszawa),  Małgorzata Bojek (MKS Garwolin) 21:13, 21:16. Ve druhém kole těsně prohráli s jedněmi z favoritů Arturem Jakubowskim (KKS Warmia Olsztyna), Aleksandrou Jaczewskou (LKS Tramp Orneta) 21:19, 13:21, 20:22. Miroslav Němeček ve dvouhře chlapců překvapivě porazil Marcela Pawłowskiho (PTS Puszczykowo) 21:17, 21:12 a po prohře s Arturem Jakubowskim (KKS Warmia Olsztyna) 8:21, 3:21 obsadil druhou příčku ve skupině. Společně se Stanislavem Bílkem vyhrál Miroslav Němeček první kolo čtyřhry chlapců nad Dawidem Grzegorzakem, Mateuszem Szydłowskim (LKS Technik Głubczyce) 21:15, 21:13. V osmifinále je zastavili bronzový medailisté Paweł Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna) a Przemysław Urban (LKS Technik Głubczyce) 11:21, 14:21. Stanislav Bílek a Zuzana Jeřichová startovali také v kategorii šestnáctiletých. Společně se ve smíšené čtyřhře probojovali do čtvrtfinále, když nejprve ve třech setech porazili Przemysława Jabłońského s Joannou Sołowińskou (UKS Hubal Białystok) 19:21, 21:18, 21:14 a poté po velkém boji Łukasze Jasińského (MKB Lednik Miastko) s Martou Falowskou  (MKS Badminton Słupsk) 18:21, 22:20, 21:16. Ve čtvrtfinále se utkali s pozdějšími vítězi Michałem Zaucha, Justynou Zaucha (UKS Orbitek Straszęcin) 12:21,17:21. Stanislav Bílek ve dvouhře chlapců kategorie U16 vyhrál základní skupinu, když porazil Macieje Stanisławczyka (MKS Badminton Słupsk) 21:12, 21:13 a Kamila Jedryse (AZSWAT Warszawa) 15:21, 21:12, 21:17 a postoupil do k.o.systému. Bílek v pavouku prohrál po setech 21:17, 25:23 Piotrem Kupichem (SKB Suwałki). Zuzana Jeřichová v základní skupině porazila Annu Moskal (UKS Sokół Ropczyce) 21:13, 21:11, Paulinu Kaczorowskou (KS Chojnik Jelenia Góra) 21:8, 21:12. V pavouku potom porazila Karolinu Janowskou (UKS Hubal Białystok) 14:21, 21:12, 21:15 a ve čtvrtfinále podlehla první nasazené a pozdější vítězce Weronice Grudzina (MLKS Solec Kuj.) 11:21, 5:21. V klubové soutěži o pohár Mazowska se hráči Super Stars Most umístili na dvaadvacátém místě z osmapadesáti startujících klubů a to i přes značnou nevýhodu v malém počtu hráčů. Turnaj Wilson Mazovia Junior Cup patří mezi jeden z nejlépe zorganizovaných turnajů tohoto typu v Evropě. Po slavnostním dekorování medailistů se hráči Super Stars Most vydali na výlet do polského hlavního města Warszawy a na 850 km dlouhou cestu zpět do České republiky.