> Aktuality > Články > 2005-2006

Žatecká a Fartágová vítězskami IX.Velikonočního turnaje

Žalany - Badmintonistky Super Stars Most, Renata Žatecká a Martina Fartágová, ještě před svým odjezdem na Junior Olve Tournament 2006 v Belgii zvítězily ve čtyřhře dívek při IX.ročníku Velikonočního turnaje v Žalanech. Zlaté medaile získaly po semifinálovém vítězství nad Martinou Krollovou a Nikolovou Holmanovou z domácího BK Mius Teplice po setech dvakrát 15:12. Ve třísetové finále zdolaly nakonec stříbrné finalistky, Veroniku Stumpfovou (Super Stars Most) s Adélou Krtičkovou (BK TJ Baník Most,) 7:15, 15:4 a 15:13. Martina Fartágová si ještě odvezla trofej za třetí místo ve dvouhře dívek. Fartágová se ve čtvrtfinále opět střetla s Martinou Krollovou (BK Mius Teplice) a zvítězila v poměru 11:1, 11:7. Poté na ni čekala klubová spoluhráčka a deblová partnerka Renata Žatecká. Fartágová i v tomto duelu zvítězila po setech 11:8 a 11:1. Vítězné tažení Fartágové zastavila až Adéla Krtičková z konkurenčního BK TJ Baník Most, která se v posledních soutěžích nachází v dobré formě. Fartágová tak musela finálovou účast obhajovat v opravném pavouku. Tam, ale bohužel nestačila na domácí Nikolu Holmanovou, podlehla vysoko 11:3, 11:2 a z turnaje si odvezla bronzovou medaili. Čtvrtá příčka potom náleží Veronice Stumpfové (Super Stars Most), která překvapivě porazila Terezu Appelovou (TJ Proboštov) dvakrát 11:5. Turnaj byl klasifikován jako Grand Prix C, tudíž si děvčata přivezla z Žalan kromě pěkných cen i cenné body do celostátního žebříčku kategorie do devatenácti let.