> Aktuality > Články > 2007-2008

Tři vítězství z Grand Prix C třináctiletých, mladí potrápili favority

Ústí n.L.  – Severočeské Grand Prix C kategorie třináctiletých hostila sportovní hala SKP v Ústí nad Labem. O postupy na republikový turnaj Grand Prix A zde bojovalo šest reprezentantů Super Stars Most. Bedřich Valenta a Kateřina Salačová přehledem vyhráli smíšenou čtyřhru. Třetí příčku vybojovali Jiří Vodrážka a Marie Justrová. Teprve desetiletá Marie Justrová nejprve porazila Karolínu Hrbáčkovou (OS BK Goram Teplice) 21:3, 21:8 a ve čtvrtfinále si poradila i s nasazenou Janou Slatinskou (VSK Slavia TU Liberec) 21:11, 21:14. V semifinále sice prohrála s o dva roky starší turnajovou jedničkou Martinou Ottovou (OS BK Goram Teplice) 13:21, 9:21, ale v zápase o 3.místo, tedy o prvního náhradníka, porazila Evu Volmutovou (BK TJ Baník Most) 21:16 a 21:5. Stejně tak potrápil favority i desetiletý Roman Dokládal. V úvodním kole porazil Michala Jiráska (TJ Slovan Vesec) 21:18, 21:8, ve čtvrtfinále si poradil i s Matějem Hofmanem (BK TJ Baník Most) 21:11 a 21:13. V semifinále nestačil na pozdějšího vítěze a turnajovou jedničku Jana Koňase (TJ Slovan Vesec) 21:14, 21:15. Síly mu chyběly i v závěru zápasu o třetí příčku, kde těsně podlehl Davidu Stejskalovi (TJ Slovan Vesec) 21:19, 20:22 a 18:21. Bedřich Valenta s Jiřím Vodrážkou s přehledem vyhráli čtyřhru chlapců, ve finále porazili Kamila Woznicu (BK TJ Baník Most) s Janem Koňasem (TJ Slovan Vesec) po setech 21:13, 21:10. Kateřina Salačová a Marie Justrová zvítězily ve čtyřhře dívek, když ve finále porazily turnajové jedničky Martinu Ottovou a Adrianu Novotnou (OS BK Goram Teplice).