> Aktuality > Články > 2018

Anna Portová a Alena Chocholoušková druhé při Grand Prix C U13

Most - V domácím tréninkovém centru Super Stars Most, tedy ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most bojovali hráči nejmladší oficiální kategorie o postupy ze severočeského Grand Prix C na republikový turnaj Grand Prix A. Super Stars Most reprezentovalo jedenáct mladých hráčů, což je bez mála třetina všech účastníků, chyběla pouze nemocná Dominika Hudecová. Velkým překvapením bylo druhé místo ve čtyřhře dívek, které vybojovala Anna Portová a Alena Chocholoušková. V prvním kole zdolaly pár Kateřina Wasylkowa, Nikola Nedvědová (Badminton Proboštov) dvakrát 21:11 a v semifinále zvítězily nad dvojicí Lucie Palaščáková (TJ Chemička Ústí n. L.), Tereza Grznárová (BK TJ Baník Most) 21:15, 21:10. Podlehly až ve finále turnajovým jedničkám Natálii Slabé a Kateřině Kleilové (BK TU v Liberci) 12:21, 8:21. Anna Portová pak skvělé druhé místo ze čtyřhry dívek podtrhla dobrým výkonem ve dvouhře, když vybojovala konečné čtvrté místo. Ve čtyřhře chlapců potom na medailová umístění dosáhly hned dva páry. O třetí příčku se dělili Jan a Jakub Klokanovi společně s Filipem Seidlem a Janem Suchopárem. Filip Seidl přidal bronz také ve smíšené čtyřhře s Anežkou Neprašovou (TJ Chemička Ústí n. L.).