> Aktuality > Články > 2010-2011

První hattrick v kariéře pro Davida Ondráška

Most - Badmintonový klub Super Stars Most uspořádal Krajský přebor starších žáků, ve kterém dominoval David Ondrášek, který vybojoval zlatý hattrick poprvé ve své kariéře. Turnaje se zúčastnili pouze tři kluby, domácí Super Stars Most, BK TJ Baník Most a TJ Chemička Ústí n.L. Ve smíšené čtyřhře nastoupil v semifinále David Ondrášek s Vlastou Phamovou proti Davidovi Hrdličkovi (TJ Chemička Ústí n. L.) a Anetě Skuhrové (Super Stars Podbořany). Po setech 21:5 a 21:16 do finále postoupili Ondrášek s Phamovou. Ve druhém semifinále proti sobě nastoupili Veronika Dobiášová, Lukáš Linhart a Lucie Paurová a Lukáš Zischka. Po třísetové bitvě se z vítězství a postupu do finále radovali Dobiášová a Linhart. I finále bylo velmi vyrovnané, nakonec byli úspěšnější David Odrášek a Vlasta Phamová, kteří své spoluhráče porazili 22:20 a 21:18. Dvouhra dívek nabídla pěkné a napínavé zápasy. Vlasta Phamová a Veronika Dobiášová se bez větších obtíží probojovaly do semifinále. V tomto duelu byla úspěšnější Phamová, která zvítězila nad Dobiášovou poměrně hladce, 21:10, 21:2. Na druhé straně turnajového pavouka se v semifinále setkaly Lucie Paurová a Lucie Lavičková (BK TJ Baník Most). Paurová předvedla skvělý výkon a zdolala svou soupeřku 21:19, 21:17. I finále bylo velmi zajímavé. Obě děvčata navštěvují nad rámec svých tréninků Badmintonovou Akademii Lukáše Kroce a to se v jejich zápasech velmi projevuje. Obě děvčata udělala během sezóny kus práce. Přesto úspěšnější byla zkušenější Vlasta Phamová a po setech 26:24, 21:13 vybojovala zlatou medaili. Ve dvouhře chlapců překvapil Lukáš Linhart (Super Stars Podbořany), jenž porazil ve třech setech turnajovou jedničku, Davida Hrdličku (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:19, 14:21 a 21:16. O postup do finále spolu bojovali David Ondrášek a Lukáš Zischka (Super Stars Most). Ondrášek překvapivě zvítězil ve dvou setech a postoupil do finále, ve kterém hladce zdolal i Lukáše Linharta. Třetí zlatou medaili vybojoval David Ondrášek s Lukášem Zischkou. Stříbrnou medaili ze čtyřhry chlapců si odvezli Lukáš Linhart a Filip Jeníček. Bronzovou medaili získali při premiérovém startu na krajském přeboru Jakub Šebek a Dominik Vild. Ve čtyřhře dívek se na třetím místě umístily Vendula Štroblová a Denisa Černá. Druhé místo si po pěkném souboji odnesly Vlasta Phamová a Aneta Skuhrová. Po velmi pěkném výkonu si zaslouženě připsali vítězství Lucie Paurová a Veronika Dobiášová.