> Aktuality > Články > 2010-2011

Devět medailových umístění z Grand Prix dospělých

Liberec - První tři příčky ve dvouhře žen, první tři příčky ve čtyřhře žen, druhé a dvě třetí místa, taková je bilance hráčů Super Stars Most při severočeském Grand Prix C kategorie dospělých. Do finále dvouhry žen spolehlivě prošly turnajová jednička Martina Fartágová a turnajová dvojka Valerie Ondrášková. Očekávané souboje v semifinálových duelech se totiž nekonaly. Martina Fartágová, narozdíl od očekávání příznivců BK TJ Baníku Most, hladce porazila Kláru Dokládalovou 21:7, 21:13 a Zuzana Jeřichová (Super Stars Most) za stavu 12:10 pro Ondráškovou ze zdravotních důvodů utkání vzdala. Finále ale vše vynahradilo, dramatická bitva se odehrávala až do samé koncovky třetího setu. Valerie Ondrášková nakonec v závěru strhla vítězství na svoji stranu po setech 21:15, 20:22 a 22:20. Ve čtyřhře žen obsadily finále Martina Fartágová s Valerií Ondráškovou a Zuzana Jeřichová s Pavlínou Pokornou. Dvojice Jeřichová, Pokorná předvedla ve finále dobrou hru a zvítězila v poměru 21:11 a 21:12. Třetí místo potom patřilo Barboře Dugové (Super Stars Litvínov) s Klárou Dokládalovou (BK TJ Baník Most). Překvapením horní části pavouka smíšené čtyřhry byla dvojice Bedřich Valenta, Martina Fartágová, kteří se jako nenasazený pár postupně probojovali až do finále. Za sebou nechali dva páry BK TJ Baníku Most, Jana Machače s Michaelou Loukotovou 21:11, 21:15 a Herberta Seiferta s Kateřinou Srpovou 21:9, 21:19. V semifinále překvapivě porazili klubové spoluhráče Stanislava Bílka se Zuzanou Jeřichovou 18:21, 21:16 a 21:16, nakonec však zůstali poraženými finalisty. Vítězné tažení jim překazila liberecká dvojice Mirko Šída a Jana Horáková 18:21, 10:21. Ve spodní části pavouka se na bronzovou příčku probojovala dvojice Štěpán Kroc a Valerie Ondrášková. Ve dvouhře mužů nejdále došel Tomáš Hába a Bedřich Valenta, oba se probojovali do čtvrtfinále turnaje. Čtvrtfinále bylo nejlepším umístěním pro Super Stars Most i ve čtyřhře mužů zásluhou Stanislava Bílka s Bedřichem Valentou.