> Aktuality > Články > 2010-2011

Tři stříbrné kovy z Kladno Cupu 2010

Kladno - Badmintonisté Super Stars Most vybojovali při turnaji dospělých Kladno Cup 2010, tři stříbrné kovy. O první z nich se zasloužila Martina Fartágová a to ve smíšené čtyřhře společně s Přemyslem Voráčem (BK Vlaštovka Plzeň). Turnajové dvojky potvrdili svoji roli, když porazili ve druhém kole Václava Vodičku s Lindou Herčíkovou (Hamr Praha) 21:8, 25:23, ve čtvrtfinále Jiřího Konupku s Barborou Toncarovou (BaC Kladno) 21:18, 21:14 a do finále se probojovali přes dvojici Václav Fridrich, Milada Stárková (BaC Kladno) 21:16, 21:13. Ve finále potom podlehli přednímu českému páru Daniel Skrčený, Monika Erbenová (BaC Kladno) 16:21, 19:21. Také o druhou stříbrnou příčku se zasloužila Martina Fartágová, tentokráte však ve dvouhře žen. Ve druhém kole přehrála Elišku Haškovcovou (Hamr Praha) 21:11, 21:16 a ve čtvrtfinále Miladu Stárkovou (BaC Kladno) 21:14, 21:13. O postup do finále bojovala se svou bývalou spoluhráčkou, nyní hráčkou USK Plzeň, Nikolou Fridrichovou. Martina Fartágová zvítězila po setech 21:10 a 21:12. Fartágová poté ve finále podlehla domácí Monice Erbenové podobným rozdílem jako ve smíšené čtyřhře 16:21 a  18:21. Zuzana Jeřichová prohrála s Erbenovou již v semifinále, a tak bojovala o třetí místo s Nikolou Fridrichovou. Tento duel vyhrála a obsadila bronzovou příčku. Třetí stříbrná příčka patřila Zuzaně Jeřichové a Pavlíně Pokorné ve čtyřhře žen. Do finále se probojovaly přes Lindu Herčíkovou s Eliškou Haškovcovou (Hamr Praha) 21:10, 21:13 a Nikolu Fridrichovou (USK Plzeň) s Kateřinou Maixnerovou (TJ Astra ZMZ Praha) 21:15, 17:21 a 21:19. I do třetice zkřížila cestu k vítězství hráčkám Super Stars Most domácí Monika Erbenová, tentokrát ve dvojici s Miladou Stárkovou. Mostecké badmintonistky prohrály v poměru 13:21 a 12:21.