> Aktuality > Články > 2017

Sedm cenných kovů z 25th International Flypower Meraner Frühling

Merano (Itálie) - Badmintonisté startovali již na osmém mezinárodním turnaji od začátku sezóny 2017. Z turnaje 25th International Junior Open Flypower Meraner Frühling si odvezli tři zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile. V nejmladší kategorii do jedenácti let si mezinárodní premiéru vyzkoušeli Jan Suchopár a Alena Chocholoušková. Jan Suchopár ve dvojici se Zyverem De Leonem (Itálie) vybojoval bronzovou příčku ve čtyřhře chlapců. Itálie ještě nepřešla na nový systém sezóny, jak je doporučeno světovou badmintonovou federací a tak startovala Markéta Kohoutová mezi třináctiletými. Ve dvouhře si v základní skupině hladce poradila s Caroline Tschigg (Itálie) 21:4, 21:5 a Alishou Gauci Azzopardi (Malta) 21:3, 21:1. Ve čtvrtfinále potom zdolala Annu Reiter (Rakousko) 21:1, 21:4. Rozhodujícím utkáním bylo semifinále s Emmou Piccinin (Itálie). Kohoutová nakonec ustála velkou nervozitu a ve třech setech soupeřku porazila 21:9, 18:21 a 21:10. Ve finále si potom poradila s turnajovou dvojkou Annou Schneide (Rakousko) dvakrát 21:11 a stala se tak celkovou vítězkou. Bronzovou příčku si ze dvouhry připsala také Karolína Fišerová (Super Stars Most), když v dramatickém čtvrtfinále porazila Caroline Tschigg (Itálie) v nastavené hře třetího setu 19:21, 21:19 a 22:20. Ve čtyřhře s Markétou Kohoutovou potom plně nahradila Kristinu Kozempelovou, která se po přestupu do BK TJ Baníku Most turnaje jako loňská vítězka nezúčastnila. Karolína Fišerová s každým setem získávala větší jistotu a v semifinále porazily Masal Maiocchi s Emmou Piccinin (Itálie) 21:7, 21:11. Ve finále se Kohoutová s Fišerovou utkaly s turnajovými dvojkami Kirou Dlapka a Annou Reiter (Rakousko). Po aktivním a bojovném výkonu své soupeřky přehrály 21:14, 21:11 a staly se celkovými vítězkami. Karolína Fišerová si z Itálie přivezla medailové umístění ze všech disciplín, když ve smíšené čtyřhře skončila třetí společně s Danem Orosem. V kategorii sedmnáctiletých si pro medaili došel pár Tomáš Abraham a Adam Twardzik. V prvním utkání zdolali Samuela Luthera s Jakobem Spornbergerem (Itálie) dvakrát 21:12. V semifinále je potom čekal první nasazený pár Tobias Rudolf, Michael Tomic (Rakousko), ale česká dvojice dokázala po setech 21:15, 14:21 a 21:18 zvítězit a projít až do finále turnaje. Druhé místo jim nakonec po těsné prohře se Simonem Ofnerem a Danielem Witzmannem (Rakousko) 19:21, 18:21 zůstalo. Veronika Dobiášová potom přidala zlato ze dvouhry dívek kategorie devatenáctiletých. Turnaj byl sice součástí jejího tréninkového pobytu, ale i tak si dokázala porovnat výkonnostní posun, hlavně v utkání proti chorvatské reprezentantce Luciji Trgovać, kterou přehrála hladce 21:5, 21:16. Ve druhém utkání zvítězila nad Marii Stecher (Itálie) 21:8, 21:7 a z turnaje si odvezla pohár za první místo. Dalším mezinárodním turnajem, na který se hráči Super Stars Most chystají, je Danish Junior Open, který se uskuteční na konci května ve Farumu poblíž hlavního města Kodaně.