> Aktuality > Články > 2008-2009

Litvínovský Švácha vítězem Grand Prix patnáctiletých

Proboštov – Litvínovský Marek Švácha se stal překvapením turnaje Grand Prix Ústeckého kategorie patnáctiletých. Švácha se svým vítězstvím ve dvouhře chlapců zařadil mezi litvínovské vítězky turnajů Grand Prix, Barboru Dugovou a Marii Justrovou. Marek Švácha byl v úvodním kole turnaje jako nenasazený hráč nalosován proti turnajové jedničce Martinu Málkovi (TJ Chemička Ústí n.L.).  Nikdo nepochyboval, že by turnajová jednička mohla prohrát. Po setech 21:23, 21:17 a 21:19 však Marek Švácha svého soupeře porazil a nastartoval svou cestu k vítězství. Ve druhém kole vyřadil svého spoluhráče Karla Mladého (Super Stars Most) 22:20, 18:21 a 21:12. Švácha v semifinále porazil dalšího nasazeného, Adama Hofmana (BK TJ Baník Most) 27:25, 21:12 a ve finále zvítězil nad Vojtěchem Řehákem (TJ Proboštov) 21:16, 19:21 a 21:13. Postup pro severočeské Grand Prix C si nakonec zajistil i Karel Mladý. Mezi děvčaty se nejlépe dařilo Kláře Dokládalové, která se probojovala až do finále beze ztráty setu. Druhé místo ji zajistilo, stejně jako 5.-6.příčka Kateřiny Dlouhé (Super Stars Most), postup pro severočeské Grand Prix C. Dlouhá s Dokládalovou potom potvrdily roli turnajových dvojek ve čtyřhře dívek, když ve druhém kole porazily dvojici Pham Mai Huong, Anh Ho Phuong (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:11, 21:10 a v semifinále další ústecké hráčky Hanu Zdráhalovou s Barborou Neradovou 21:13, 21:9. Ve finále potom podlehly ve dvou setech turnajovým jedničkám Marii Militké s Anetou Tiptovou (TJ Chemička Ústí n.L.). Třetí stříbrnou příčku vybojovala Klára Dokládalová ve smíšené čtyřhře s Markem Šváchou. Ve druhém kole porazili Adama Hofmana s Evou Volmutovou (BK TJ Baník Most) 21:18, 21:17 a ve čtvrtfinále Rostislava Elsnice s Amálií Blovskou (OS BK Goram Teplice) 21:14, 21:13. V semifinále dokonce  turnajové dvojky Jaroslava Slabého a Marii Militkou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:12, 18:21, 15:21. Švácha a Dokládalová bojovali statečně i ve finále, ve třetím setu však podlehli o pouhé dva míče v nastavené hře soupeřům z TJ Chemičky Ústí n.L. 18:21, 21:14 a 22:24. Třetí místo ve smíšené čtyřhře vybojovali Jiří Kubal a Kateřina Dlouhá.