> Aktuality > Články > 2008-2009

Čtyři prvenství z Králova Dvora

Králův Dvůr - Badmintonisté Super Stars Most si ve svém nabitém programu vyčlenili čas na středočeský turnaj Grand Prix C Open kategorie patnáctiletých a uspěli velmi dobře. Konfrontace s jinými soupeři je pro hráče velmi důležitá, jiný herní styl, jiné prostředí než při severočeských soutěžích dává hráčům nové zkušenosti a trenérům nové srovnání. Ve dvouhře dívek zvítězila Veronika Koldová, když ve druhém kole porazila svou klubovou spoluhráčku Barboru Dugovou (Super Stars Litvínov) 21:6, 21:4, v semifinále potom Natálii Duškovou (Hamr Praha) 21:4, 21:5 a ve finále turnajovou jedničku Lucii Krejčovou (TJ Sokol Králův Dvůr) 21:19, 22:20. Krejčová přitom  skončila při celostátních turnajích Grand Prix A na druhém a dvakrát na třetím místě. Kateřina Salačová si s Králova Dvora odvezla třetíí příčku. Dvouhře chlapců kraloval Bedřich Valenta, hlavními soupeři mu byli hlavně hráči BK Deltacaru Benátky n.J. Jako turnajová jednička nejprve vyřadil Jana Vorlíka (SK Prosek Praha) 21:11, 21:12, v semifinále zdolal Vojtěcha Benedikta (BK Deltacar Benátky n.J.) dvakrát 21:14 a ve třech setech potom ve finálovém duelu porazil Michala Čapka (BK Deltacar Benátky n.J.) 21:13, 16:21, 21:7. Čtyřhru dívek vyhrály již tradičně nejlepší hráčky celostátního žebříčku Veronika Koldová a Kateřina Salačová. Jediné vítězství uteklo hráčům Super Stars Most ve čtyřhře chlapců, když Bedřich Valenta s Jiřím Vodrážkou podlehli ve finále dvojici BK Deltacar Benátky n.J., Michal Čapek, Miroslav Mišutka 11:21, 16:21. Ve smíšené čtyřhře si Valenta se Salačovou hladce poradili s dvojicí Jan Řasa (SK Prosek Praha), Adéla Sopuchová (Hamr Praha) 21:10, 21:5, v semifinále však museli svést tuhý boj s párem Michal Čapek, Natálie Dušková 21:18, 18:21 a 21:16. Jiří Vodrážka s Veronikou Koldovou ve druhém semifinále podlehli ve třech setech 19:21, 21:15, 12:21 Mišutkovi s Krejčovou. Valenta se Salačovou potom ve finále nezaváhali a tento pár porazili po setech 21:14, 21:16.