> Aktuality > Články > 2012-2013

Koldová a Jeřichová přivezly první republikový bronz

Praha - Premiérový celostátní turnaj dospělých přinesl hráčkám Super Stars Most třetí příčku ve čtyřhře žen. Veronika Koldová a Zuzana Jeřichová tak potvrdily svoje nasazení, když zdolaly v prvním kole turnaje dvojici Zuzana Klusoňová, Kateřina Maixnerová (TJ Astra ZM Praha) 21:8, 21:17. V boji o postup mezi nejlepší čtveřici porazily Hanu Milisovou (SKB Český Krumlov), vedoucí hráčku národního žebříčku, s Indonésankou Rosy Octavií Pancasari 21:12, 21:16. V semifinále poté podlehly sestrám Pilařovým (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:13, 21:12 a skončily na třetí příčce. Ve dvouhře mužů se Bedřich Valenta probojoval z kvalifikace vítězstvím nad Michalem Böhmem (USK Plzeň) 21:13, 21:15, Petrem Čermákem (SK Prosek Praha) 21:19, 14:21, 21:8 a Michalem Hamáčkem (TJ Montas Hradec Králové) 15:21, 21:17, 21:17. V prvním kole hlavní soutěže potom dokonce zdolal účastníka mnoha světových soutěží Zdeňka Svátu (TJ Sokol Dobruška) po setech 21:18, 18:21 a 22:20. V dalším kole jeho tažení soutěží ukončil druhý nasazený Lukáš Kurz (TJ Astra ZM Praha). Dařilo se i smíšené čtyřhře Bedřich Valenta, Veronika Koldová, kteří prošli kvalifikací celostátního turnaje přes Lukáše Myšáka s Michaelou Brečkayovou (TJ Astra ZM Praha) 21:8, 21:17 a Jana Vitveru s Petrou Pilařovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 18:21, 21:17 a 21:17. V úvodním kole hlavní soutěže potom těsně podlehli zkušenému páru Pavel Kubiš, Diana Pražáková (SK Prosek Praha) ve vyrovnané bitvě 18:21, 24:22 a 19:21. První kolo hlavní soutěže se stalo posledním i pro Veroniku Koldovou, která podlehla ve dvouhře žen Zuzaně Klusoňové (TJ Astra ZM Praha) po setech 19:21, 16:21. Se soutěží se v prvním kole hlavní soutěže rozloučila i Zuzana Jeřichová, která podlehla Rosy Octavii Pancasari, pozdější vítězce, nejtěsnějším rozdílem ze všech účastnic 21:15, 17:21, 19:21.