> Aktuality > Články > 2009-2010

Paurová a Zischka vybojovali hattrick

Most - Skvělého výsledku dosáhli v úvodu sezóny nejmladší badmintonisté při Grand Prix Ústeckého kraje. Hráči Super Stars Most vybojovali vítězství ve všech pěti disciplínách. Ve smíšené čtyřhře excelovali Lukáš Zischka (Super Stars Podbořany) a Lucie Paurová (Super Stars Most). Pár nasazený jako číslo dvě ve druhém kole přehrál své soupeře, Jiřího Krále a Terezu Kozempelovou (BK TJ Baník Most) 21:11, 21:10. O postup do finále se Zischka s Paurovou střetli s Miroslavem Müllerem (TJ Chemička Ústí n. L.) a Lenkou Svobodovou (OS BK Goram Teplice), kde opět zvítězili 21:11 a 21:10. Ve finále vyhráli, taktéž ve dvou setech, nad Janem Kubalíkem (BK TJ Baník Most) s Veronikou Riegerovou (OS BK Goram Teplice) 21:15, 21:13. Ve dvouhře dívek Lucie Paurová potvrdila roli první nasazené a po vítězství nad Barborou Romovou (OS BK Goram Teplice) 21:15, 21:13 postoupila do semifinále, ve kterém se utkala s Lenkou Svobodovou (OS BK Goram Teplice). Po třísetové bitvě 19:21, 21:14 a 21:15 se z vítězství radovala Paurová. Ve finále zvítězila Lucie Paurová již ve dvou setech nad Adélou Strakovou (TJ Chemička Ústí n. L.). Hráčům Super Stars se dařilo i ve dvouhře chlapců. Petr Škvára (Super Stars Podbořany) porazil ve druhém kole svého klubového spoluhráče Vu Viet Dunga (Super Stars Most). V postupu do finále sehrál třísetové utkání proti prvnímu nasazenému Davidu Hrdličkovi (TJ Chemička Ústí nad Labem). Z vítězství se ale po setech 19:21, 21:14 a 21:11 radoval soupeř. Lukáš Zischka (Super Stars Podbořany)v prvním kole zdolal Dominika Navaru 21:6, 21:5, dále se utkal s Jiřím Králem (BK TJ Baník Most), kde zvítězil 21:13 a 21:10. O postup do finále se Zischka utkal s dalším hráčem BK TJ Baník Most, Lukášem Pátkem. Ve třísetovém dramatickém semifinále zvítězil Zischka. Ve finále si poradil s prvním nasazeným Davidem Hrdličkou (TJ Chemička Ústí nad Labem) 22:20,21:18 a zaslouženě si připsal druhé turnajové vítězství. Hattricku dosáhl Lukáš Zischka společně s Petrem Škvárou ve čtyřhře chlapců. Chlapci postoupili bez problémů do finále, ve kterém zvítězili nad Davidem Hrdličkou s Miroslavem Müllerem (TJ Chemička Ústí n. L.) po setech 21:9, 21:15. Ve čtyřhře dívek postoupila dvojice Aneta Skuhrová (Super Stars Podbořany) a Adéla Straková (TJ Chemička Ústí nad Labem) do semifinále, ve kterém přehrála druhé nasazené, Lenku Svobodovou s Barborou Romovou (OS BK Goram Teplice) 22:20 a 21:17. Ve finále se děvčata utkala s Lucií Paurovou s Vendulou Štroblovou (Super Stars Most). Po napínavém a velmi hezkém finále se po setech 14:21, 21:17 a 21:16 z vítězství radovaly Paurová se Štroblovou.

autor článku: Martina Fartágová