> Aktuality > Články > 2014-2015

Anna Natálie Kohoutová vybojovala republikový bronz

Most - Anna Natálie Kohoutová se stala bronzovou medailistkou čtyřhry dívek při celostátním turnaji Grand Prix A třináctiletých společně se Soňou Hořínkovou (TJ Slovan Vesec). V prvním kole turnaje porazily Lindu Šmikmátorovou s Michaelou Štronerovou (SKB Český Krumlov) 21:13, 21:8. Následně po třech setech zdolaly druhé nasazené Adélu Chadimovou (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) s Marií Studenou (SK Badminton Přerov) 17:21, 21:19, 21:12 a první celostátní medaile byla na světě. V boji o postup do finále sice nestačily na Nelu Němcovou s Scharleen Tallulah Van Coppenolle (TJ Orlová - Lutyně) 10:21, 12:21, ale medailové umístění na celostátním turnaji znamenalo pro obě hráčky velký skok na celostátním žebříčku. Anně Natálii Kohoutové patří v současné době 10. příčka ve čtyřhře dívek. Ve dvouhře dívek severočeský badminton reprezentovaly sestry Kohoutovy. Anna Natálie porazila v prvním kole Anetu Krupičkovou (BKV Plzeň) po setech 21:15, 21:7 a poté narazila na dravou hru Scharleen Tallulah Van Coppenolle (TJ Orlová - Lutyně) 8:21, 14:21. Osmifinálová účast ji vynesla 14. příčku na průběžném celostátním žebříčku dvouhry dívek. Její mladší sestra Markéta také vyhrála první kolo nad Šárkou Syrovátkovou (SK Podolí) 21:7, 21:11. V dalším boji měla ale příznivější los a vítězstvím nad nasazenou Julií Hejnovou (SKB Český Krumlov) 21:14, 24:22 se probojovala mezi nejlepší českou osmičku dívek. Ve čtvrtfinále sice nestačila na turnajovou dvojku Němcovou (SKB Český Krumlov), ale i tak zaznamenala posun až na 8. příčku celostátního žebříčku a je tak ve svých deseti letech nejmladší hráčkou první osmičky kategorie třináctiletých. Ve dvouhře chlapců startoval David Cach, který se stal prvním hráčem historie klubu, kterému byla udělena divoká karta v celostátní soutěži. Tu získal na základě svého umístění na celostátním žebříčku, protože se z důvodu nemoci nemohl účastnit kvalifikačního Grand Prix C. Bohužel na něj ale čekal třetí nasazený Petr Janoušek (TJ Polabiny Pardubice). David Cach podlehl po setech 14:21, 12:21 a čeká na něj náročná práce v podobě tréninků, které by ho měly vrátit do čela severočeského žebříčku.