> Aktuality > Články > 2013-2014

Lucie Paurová vybojovala hattrick mezi sedmnáctiletými

Teplice - Na tři turnajová vítězství dosáhla Lucie Paurová, která při Grand Prix Ústeckého kraje v kategorii do sedmnácti let stanula třikrát na stupních vítězů. Společně s teprve dvanáctiletým Jakubem Cachem v prvním kole smíšené čtyřhry porazili Davida Seiferta (BK TJ Baník Most) a Veroniku Riegerovou (TJ Proboštov) 21:7, 22:20, v dalším kole si ve dvou setech poradili se svými klubovými spoluhráči, Kamilem Hákem a Michaelou Kohoutovou. Cach s Paurovou se nezastavili ani v semifinále, ve kterém porazili turnajové dvojky, Miroslava Müllera s Monikou Pelikánovou (TJ Chemička Ústí n. L.) dvakrát 21:15. Ve finále na Jakuba Cacha a Lucii Paurovou nenašli recept ani turnajové jedničky, Filip Eisner a Lenka Svobodová (OS BK Goram Teplice). Super Stars se tak radovali z prvního turnajového vítězství. Ve dvouhře chlapců se do semifinále probojoval Tomáš Abraham, který jen těsně podlehl Miroslavu Müllerovi (TJ Chemička Ústí n. L.) v postupu do finále. Třetí místo obsadil Jakub Cach, který v prvním kole přehrál Martina Lukeše (OS BK Goram Teplice) 21:7, 21:18, ve čtvrtfinále si poradil překvapivě hladce s Filipem Eisnerem (OS BK Goram Teplice) 21:10, 21:8. Své tažení Jakub Cach bohužel nedovedl dovést do finále, v semifinále totiž podlehl ve třísetové bitvě druhému nasazenému, Davidovu Hrdličkovi 16:21, 21:16 a 16:21. Jakub Cach i Tomáš Abraham si třetím místem zajistili postup na severočeské Grand Prix. Ve dvouhře dívek prošla do finále bez zaváhání Veronika Brožkovcová, která postupně porazila svou klubovou spoluhráčku, Adrianu Michalovou 21:11, 21:4 a Markétu Belákovou (BK TJ Baník Most) 21:7, 21:9. Jako turnajová dvojka se do finále dostala i Lucie Paurová, která zvítězila po nervózních utkáních nad Klárou Hejčlovou (OS BK Goram Teplice) 21:6, 21:16 a nad Lenkou Svobodovou (OS BK Goram Teplice) 21:18, 21:9. Ve finále byla úspěšnější zkušenější Lucie Paurová, Veronika Brožkovcová obsadila druhou příčku. I ve zbývajících disciplínách vybojovali hráči Super Stars Most vítězství. Ve čtyřhře dívek se z prvního místa radovaly Veronika Brožkovcová a Lucie Paurová, třetí místo obsadila Michaela Kohoutová a Adriana Michalová. Ve čtyřhře chlapců se do semifinále probojovalo hned pět hráčů Super Stars Most. Jakub Cach nastoupil společně s Janem Králíčkem (BK TJ Baník Most). Los svedl Cacha s Králíčkem proti Davidu Hájkovi a Tomáši Abrahamovi. Po dvou vyrovnaných setech se z postupu do finále radovali Hájek s Abrahamem. V druhém semifinále si bez větších problémů poradili Lukáš Zischka, Kamil Hák s Davidem Hrdličkou a Miroslavem Müllerem (TJ Chemička Ústí n. L.). Finále se proměnilo ve třísetovou bitvu, ve které byli nakonec úspěšnější Lukáš Zischka a Kamil Hák. Davida Hájka a Tomáše Abrahama porazili v koncovce třetího setu 13:21, 21:10 a 23:21.