> Aktuality > Články > 2014-2015

Poslední juniorský okruhový turnaj roku 2014 byl vydařený

Orlová-Lutyně - Poslední evropský juniorský okruhový turnaj, kterého se hráči, respektive hráčky Super Stars Most zúčastnily, se konal na území České republiky. Po sbírání zkušeností ve Slovinsku a na Slovensku se český turnaj zařazený do Badminton Europe Junior Circuit vydařil hráčkám nejlépe. Vlasta Phamová (Super Stars Most) společně s Radkem Pistulkou (USK Plzeň) ve druhém kole turnaje porazili polský pár Michal Kokosicki, Aleksandra Paprzycka po setech 21:19, 21:14. V osmifinále se potom s turnajem rozloučili po prohře s pozdějšími finalisty Lukášem Holubem (TJ Montas Hradec Králové) a Denisou Šikalovou (BK Deltacar Benátky n. J.). Ve dvouhře dívek Veronika Dobiášová podlehla ve třech setech Aleksandře Paprzycce 21:18, 21:23 a 14:21. Lucie Paurová i Jana Panochová potom svá první kola vyhrály. Lucie Paurová premiérové vítězství při evropském okruhovém turnaji vybojovala proti Daniele Bielinske (Polsko) 21:15, 21:16, poté po setech 12:21, 18:21 podlehla Lence Drotarové (Slovensko). Jana Panochová prošla až do třetího kola. Po prvním volném kole porazila Oliwii Sochu (Polsko) ve třech setech 19:21, 21:15, 21:19 a postoupila do osmifinále. Mezi nejlepší šestnáctkou se utkala s druhou nasazenou Ksenií Evgenovou (Rusko). Na pozdější finalistku ale bohužel nestačila a po setech 17:21, 6:21 se s turnajem rozloučila. Lucie Paurová s Veronikou Dobiášovou potom přidaly vítězství prvního kola čtyřhry nad česko-slovenským párem Jovana Skrčená, Tamara Prostinakova dvakrát 21:14. V osmifinále se ale po setech 13:21, 11:21 proti Joanně Stanisz (Polsko) a Anastasii Redkině (Rusko) se soutěží rozloučily.