> Aktuality > Články > 2008-2009

Šest postupujících na Grand Prix A ČR

Liberec – Rekordních šest postupujících na Grand Prix A České Republiky vybojovali badmintonisté Super Stars Most při severočeském Grand Prix C sedmnáctiletých v Liberci. Letní přípravu zúročil nejlépe ve dvouhře chlapců Miroslav Němeček. Ve druhém kole turnaje porazil Tomáše Appela (TJ Proboštov) 21:15, 22:20, ve čtvrtfinále se vítězně utkal se spoluhráčem Davidem Mareškou (Super Stars Most) 21:9, 21:11 a v semifinále vyhrál ve dvou setech nad druhým nasazeným Herbertem Seifertem (BK TJ Baník Most) 21:17 a 22:20. Němeček sice ve finále nestačil na Davida Pikla (TJ Chemička Ústí n.L.) 6:21, 10:21, ale druhým místem se kvalifikoval pro Grand Prix A České republiky v Benátkách nad Jizerou. Dvouhru dívek vyhrála Zuzana Jeřichová, když nejtěžším utkáním bylo čtvrtfinále se spoluhráčkou Valerií Ondráškovou. Jeřichová v něm Ondráškovou porazila po třech setech 21:16, 16:21 a 21:16. Takto náročné nebylo ani semifinále proti turnajové dvojce Lucii Pilařové (TJ Chemička Ústí n.L.) 24:22, 21:17 a ani finále proti Veronice Doušové (BK TJ Baník Most) 21:12 a 21:13. Do třetího kola prošla i Jana Mladá, když v osmifinále vyřadila ve dvou setech nasazenou Zuzanu Hlavatou (TJ Slovan Vesec). Nedařilo se naopak turnajové jedničce Pavlíně Pokorné, která nečekaně podlehla v semifinále Veronice Doušové (BK TJ Baník Most) 21:17, 21:23 a 20:22. Pokorná nezvládla úlohu turnajové jedničky po psychické stránce, přestože byla po letní přípravě ve výborné formě. Svoji reputaci může napravit při Grand Prix A v Benátkách n.J., kde se ve dvouhře představí i Barbora Turfandovová. Miroslav Němeček ve dvojici se Stanislavem Bílkem ve čtyřhře vybojovali druhou příčku. Velká převaha hráček Super Stars Most se objevila ve čtyřhře dívek. Vítězkami se podle očekávání stala dvojice Pavlína Pokorná a Barbora Turfandovová. Překvapením turnaje se však stala nově složená dvojice Valerie Ondrášková a Veronika Koldová. Ve čtvrtfinále porazily liberecký pár Lucie Ježková, Karolína Kerdová dvakrát 21:18. V semifinále potom turnajové jedničky a republikové trojky Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) a Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) 21:14, 10:21 a 21:15. Na cestě za senzačním výkonem je zastavila až vítězná dvojice Pokorná, Turfandovová po třech setech 21:11, 18:21 a 18:21. Pro Ondráškovou a Koldovou druhé místo znamená, vzhledem k přímému postupu vítězného páru, kvalifikaci pro celostátní Grand Prix A. Ze smíšené čtyřhry si hráči Super Stars Most odvezli dvě třetí místa. Postarali se o ně páry Stanislav Bílek, Pavlína Pokorná a David Mareška, Valerie Ondrášková.