> Aktuality > Články > 2010-2011

Junioři zvítězili rozdílem třídy při GPC U19

Teplice - Turnaj Grand Prix C severních Čech ovládli junioři Super Stars Most rozdílem třídy. Čtyři vítězství z pěti možných jen dokladují dlouholetou systematickou přípravu klubu, která nyní přináší své plody. Dívky ze Super Stars Most předvedly famózní výkon a obsadily prvních pět příček. Na turnaji startovalo pět hráček Super Stars Most a všechny se probojovaly až do čtvrtfinále. Zde se se soutěží rozloučila Barbora Dugová, která předvedla skvělý výkon proti klubové spoluhráčce Pavlíně Pokorné 21:19, 16:21 a 21:19. Pavlína Pokorná potom v semifinále podlehla Zuzaně Jeřichové 21:17, 21:9. V druhém semifinále potom svedly dramatický boj turnajová jednička Valerie Ondrášková s Veronikou Koldovou. Nakonec se z vítězství a postupu na celostátní turnaj Grand Prix A radovala Koldová 21:19, 14:21 a 21:10. Veronika Koldová potom překvapivě zvítězila i ve finálovém duelu nad Zuzanou Jeřichovou 21:15, 17:21, 21:6 a v sezóně prozatím neprohrála ani jediné utkání ve dvouhře. Stanislav Bílek podal výborný výkon ve dvouhře chlapců. Nejprve vyřadil dva hráče BK TJ Baníku Most, Herberta Seiferta 10:21, 23:21, 21:12 a Jana Machače 21:13, 17:21, 23:21. V obou duelech se zachránil doslova za pět minut dvanáct. Lepší to bylo v semifinále, kdy ho čekala turnajová jednička, Martin Šida (VSK Slavia TU Liberec). Utkání bylo sice třísetové, ale oba vyhrané sety hovořili jasně pro Bílka 21:6, 14:21 a 21:8. Stanislav Bílek ve finále překvapivě zdolal i Davida Pikla (TJ Chemička Ústí n.L.), který byl ještě v loňské sezóně pro hráče Super Stars Most nepřekonatelným soupeřem, po setech 21:16 a 21:18. Úspěch ve dvouhrách podtrhl David Mareška překvapivě jasným čtvrtfinálovým vítězstvím nad Martinem Králem (BK TJ Baník Most) 21:6 a 21:13. Mareška sice v semifinále podlehl ve třech setech Davidu Piklovi, ale v utkání o třetí místo zvítězil nad Martinem Šídou 23:21, 16:21 a 21:10. Dívky ze Super Stars Most si vyzkoušely scénář ze světových soutěží, kdy čínské reprezentantky proti sobě velmi často hrají finálové duely i ve čtyřhře. Veronika Koldová a Valerie Ondrášková bojovaly proti klubovým spoluhráčkám Zuzaně Jeřichové a Pavlíně Pokorné. Oba velmi kvalitní páry sehrály třísetové utkání. Po setech 21:19, 18:21 a 21:17 se v pozdním večerním finále z vítězství mohly radovat Veronika Koldová s Valerií Ondáškovou. První tři příčky obsadili hráči mosteckého klubu i ve smíšené čtyřhře. První příčka patřila mladému nadějnému páru Bedřich Valenta a Veronika Koldová, druhé místo nově sestavený pár Tomáš Hába, Pavlína Pokorná a i třetí místo patřilo dalšímu nově sestavenému páru Miroslav Němeček s Barborou Dugovou. Pouze ve čtyřhře chlapců nestačili Super Stars Most konkurenci a vybojovali v uvozovkách pouze třetí místo zásluhou Stanislava Bílka s Tomášem Hábou.