> Aktuality > Články > 2008-2009

Super Stars mají první pětku

Proboštov – Badmintonisté Super Stars Most zvítězili poprvé v sezóně 2008-2009 při turnaji Grand Prix ve všech pěti disciplínách. Při Grand Prix Ústeckého kraje kategorie do sedmnácti let porazili ostatní kluby Ústeckého kraje jasným rozdílem. Finále smíšené čtyřhry obstarali jen hráči Super Stars Most. Velmi pěkné utkání plné dramatických zvratů nakonec vyhráli Bedřich Valenta s Kateřinou Salačovou před Stanislavem Bílkem a Janou Mladou 21:16, 17:21 a 26:24. Ve dvouhře chlapců jasně zvítězil Stanislav Bílek. Všemi koly turnaje prošel beze ztráty setu. Nejprve ve druhém kole porazil domácího Tomáše Mazance (TJ Proboštov) 21:4, 21:8, ve čtvrtfinále Tomáše Veselého (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:7, 21:5, v semifinále Martina Krále (BK TJ Baník Most) dvakrát 21:14 a ve finále Vlastimila Valtera (OS BK Goram Teplice) 21:11, 21:17. Třetí místo patřilo Bedřichu Valentovi. Stejně suverénní jako Stanislav Bílek byla i turnajová dvojka dvouhry dívek Jana Mladá. Ve druhém kole se díky nepříznivému losu střetla se spoluhráčkou Kateřinou Salačovou. Mladá zvítězila po setech 21:13, 21:14. Ve druhém kole si snadno poradila s Martinou Ottovou (OS BK Goram Teplice) 21:11 a 21:3. V semifinále zvítězila nad Nikolou Klimplovou 21:18, 21:15 a ani ve finále neprohrála set, když porazila Martinu Zástřeškovou (OS BK Goram Teplice) 21:17, 21:15. Za zmínku jistě stojí i zápas Veroniky Prokopové (Super Stars Most), která sehrála s turnajovou jedničkou Kateřinou Srpovou (BK TJ Baník Most) vyrovnané utkání, když podlehla až v nastavené hře druhého setu 20:22. Letní přípravu zužitkovala i Michaela Loukotová, která po snadném vítězství v prvním kole, poprvé v kariéře porazila nasazenou Kateřinu Dvořákovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:15, 12:21 a 21:10. Čtyřhru chlapců vyhráli suverénně Stanislav Bílek s Bedřichem Valentou. Třetí místo překvapivě vybojoval pár Lukáš Kasl (Super Stars Most) a Pavel Svoboda (Super Stars Litvínov). Kateřina Salačová a Jana Mladá vyhrály čtyřhru dívek a završili tak souboj Super Stars Most versus ostatní kluby Ústeckého kraje na konečných 5:0.