> Aktuality > Články > 2013-2014

Grand Prix sedmnáctiletých soubojem hráček Super Stars Most

Most - Druhé Grand Prix severočeské oblasti kategorie sedmnáctiletých se proměnilo v souboj dívek ze Super Stars Most. Do turnaje se kvalifikovalo sedm hráček a hned několik z nich mělo ambice na potup na celostátní Grand Prix A. Jednou z nich byla turnajová jednička Jana Panochová (Super Stars Most), která ve druhém kole porazila Kláru Hejčlovou (OS BK Goram Teplice) 21:18, 21:16 a hned ve čtvrtfinále narazila na první ze svých klubových spoluhráček. Jana Panochová nakonec po těsném vítězství ve druhém setu 21:16, 24:22 vybojovala účast v semifinále. Tam ji nečekal nikdo jiný, než další klubová spoluhráčka, Barbora Psotová, která se do semifinále probojovala vítězstvím nad Vendulou Štroblovou (Super Stars Most) 21:17, 21:14 a Barborou Nováčkovou (TJ Slovan Vesec) 21:13, 21:17. Semifinálový duel vyhrála Jana Panochová po setech 21:6, 21:12. Druhou stranou pavouka se do finále probojovala Veronika Dobiášová, která suverénně porazila Šárku Schmiedovou (OS BK Goram Teplice) 21:2, 21:1 a Terezii Kozempelovou (BK TJ Baník Most) 21:6, 21:9. Semifinále se obešlo bez boje, protože další z hráček BK TJ Baníku Most, Lucie Borovská, ze zdravotních důvodů do utkání nenastoupila. Domácí finále ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most potom vidělo bitvu s napínavým průběhem, ze kterého nakonec vzešla jako vítězka Veronika Dobiášová. Po setech 20:22, 21:18 a 22:20 si Dobiášová připsala další vítězství a společně s Janou Panochovou postoupily na celostátní Grand Prix A. Barbora Psotová vybojovala třetí místo a nakonec i ona jako náhradnice mohla startovat při celostátním GPA. Čtyřhra dívek byla suverénní záležitostí Veroniky Dobiášové a Lucie Paurové, které nejvíce potrápily jejich klubové spoluhráčky, Vendula Štroblová a Veronika Brožkovcová, až ve finále turnaje. Dobiášová si připsala zlatý hattrick, když ve smíšené čtyřhře zvítězila společně s Ondřejem Králem (BK TJ Baník Most), Lucie Paurová s Kryštofem Bumbálkem (TJ Slovan Vesec) obsadila třetí příčku.