> Aktuality > Články > 2007-2008

Justrová, Dobiášová a Dokládal vítězi turnaje jedenáctiletých

Most – Ve sportovní hale se konal 3. ročník turnaje Junior Cup kategorie do jedenácti let. Badmintonisté Super Stars Most se umístili pětkrát na stupních vítězů a třikrát se radovali ze zlaté medaile. Turnaj byl sehrán ve skupinách, do kterých byli hráči rozděleni podle ročníku narození. Hrál se pouze jeden set, do jednadvaceti bodů a tak záleželo na každém míčku. Mezi nejmladšími děvčaty, ročník 1999, se nejvíce dařilo Veronice Dobiášové (Super Stars Most), když po vítězství nad klubovými spoluhráčkami, Lucií Paurovou 21:6, Vendulou Štroblovou 21:10 a Anetou Skuhrovou (Super Stars Podbořany) 21:5 zvítězila i nad domácí hráčkou, Markétou Lankovou (BK TJ Baník Most) a to 21:0. Dobiášová nezaváhala ani ve finálovém utkání proti  Lucii Borovské (BK TJ Baník Most) a zvítězila 21:17. Pro Veroniku Dobiášovu je to první vítězství při turnaji jedenáctiletých. Ze 3. místa se po napínavém souboji  radovala Lucie Paurová (Super Stars Most), jenž v duelu o bronzovou medaili porazila Vendulu Štroblovou v poměru 21:18. Děvčata narozená roku 1997 byla rozdělena do dvou skupin a po dohrání základní skupiny sehrála zápasy o celkové pořadí. V první skupině obsadila Jana Andrusová (Super Stars Most) 2. místo, když ve finále prohrála s Petrou Karochovou (BK TJ Baník Most) 10:21. Andrusová sehrála napínavý souboj proti Martině Havlenové (Astra ZM Praha), kde podlehla své soupeřce 16:21 a tak obsadila konečné 4. místo. Ve druhé skupině se jasnou vítězkou stala Marie Justrová (Super Stars Litvínov), když poměrně hladce porazila všechny své protihráčky. Ani ve finálovém utkání nezaváhala a po vítězství nad Petrou Karochovou (BK TJ Baník Most) 21:14 získala pro klub druhou zlatou medaili. Mezi nejmladšími chlapci, ročník 1999, se dařilo Martinu Tréglovi (Super Stars Podbořany), který v osmičlenné skupině zdolal pět svých spoluhráčů a obsadil tak vynikající 3. místo. I v o rok starší skupině měl klub Super Stars zastoupení, a to Lukáše Zischku, který po těsné prohře 17:21 s pozdějším vítězem, Michalem Jiráskem (TJ Slovan Vesec), obsadil nepopulární 4. příčku. Ve skupině chlapců, ročník 1997, bojoval Roman Dokládal (Super Stars Most) a pro svůj klub získal třetí zlatou medaili z Grand Prix jedenáctiletých. Dokládal postupně zdolal všechny své soupeře, kdy mu asi největším konkurentem byl Ondřej Klimeš (TJ Slovan Vesec), jehož zdolal 21:14, ale také Matěj Hofman (BK TJ Baník Most) 21:18, s nímž sehrál Roman nejvyrovnanější utkání celé skupiny.

autor článku: Martina Fartágová