> Aktuality > Články > 2005-2006

Super Stars běželi okolo mosteckého náměsti

Most -  Osmatřicet badmintonistů z klubu Super Stars Most oběhlo mostecké náměstí při tradičním běhu o pohár primátora města. Velmi pěkné tradice se v letošním roce účastnilo 91 mužů a 50 žen. Osm badmintonistů se umístilo mezi prvními třemi. Mezi nejmladšími chlapci proběhl cílem v čase 54,24 s Tomáš Franta a obsadil 2.příčku. Stejného úspěchu dosáhla Jana Andrusová časem 60,30 s. Nejmladší badmintoniskou, která se závodu zúčastnila byla Lucie Paurová. V druhé kategorii chlapců se umístil na stupních vítězů David Ondrášek. Časem 52,65 s vybojoval třetí příčku. Mezi děvčaty třetí kategorie se na třetím místě umístila Veronika Koldová časem 61,94 s. Stanislav Bílek oběhl mostecké 1.náměstí v čase 47,97 s a získal ve třetí kategorii třetí příčku. Vojtěch Smeták překvapil jako začínající badmintonista svým výkonem a ve čtvrté kategorii mu patřila druhá příčka v čase 45,84 s. V šesté kategorii získala držitelka putovního poháru za nejrychlejší ženu pro rok 2004, Martina Fartágová, druhé místo v čase 44,53 s. Martin Červený sice ve své kategorii v konkurenci mosteckých atletů neobsadil umístění na stupních vítězů, ale v celkové klasifikaci byl nejrychlejším mužem Super Stars Most . Náměstí oběhl v čase 38,70 s a obsadil šestou příčku v celkové klasifikaci. Martině Fartágové patřilo mezi ženami v celkové klasifikaci 4.místo. Trenér badmintonistů Super Stars Most , Lukáš Kroc, potom zvítězil v sedmé kategorii mužů časem 41,21 s. Na tomto běhu se tradičně sejde celá řada kvalitních sportovců Mostecka v čele s mosteckými atlety. Poměření sil je pro badmintonisty dobrou zkušeností i výzvou pro další ročníky. Nejrychlejším mužem byl osmnáctiletý nadějný atlet Miroslav Gutwirt, který trať okolo mosteckého náměstí oběhl v čase 33,81 s. Mezi ženami zvítězila časem 40,51 s, Eva Martinovská, bývalá mostecká atletka a současná sportovní referentka OŠKaS  mosteckého Magistrátu.