> Aktuality > Články > 2012-2013

Veronika Koldová získala tři tituly severočeské přebornice

Ústí n. L. - Badmintonistka Super Stars Most Veronika Koldová vybojovala při přeboru severočeské oblasti devatenáctiletých tři tituly. Ve smíšené čtyřhře zvítězila ve dvojici s Janem Machačem (BK TJ Baník Most). Stálý spoluhráč Veroniky Koldové, Bedřich Valenta totiž v tuto dobu startoval při celostátním turnaji dospělých. Nepříznivý los hned v prvním kole svedl proti sobě právě Veroniku Koldovou s Janem Machačem a Kateřinu Salačovou s Jakubem Motejlem. Prvně jmenovaná dvojice v tomto duelu zvítězila po setech 21:5, 21:9. Stejně tak v poklidném tempu zdolali ve druhém kole Adama Plzáka s Annou Kuželovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:1, 21:14. V semifinále na ně nestačili ani turnajové jedničky Klára Dokládalová a Martin Král (BK TJ Baník Most). Koldová s Machačem zvítězili po setech dvakrát 21:13. Dva sety jim stačili i ve finále proti Ondřeji Klimešovi (TJ Slovan Vesec) s Marií Militkou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:10, 21:12. Veronika Koldová do turnaje nastupovala po dlouhé pauze zaviněné zraněním a i přesto turnajem procházela beze ztráty setu. V prvním kole zdolala Evu Volmutovou (BK TJ Baník Most) po setech 21:9, 21:2. Největší potíže měla Koldová ve druhém kole, kde jí vzdorovala Anna Kuželová (TJ Chemička Ústí n. L.) 28:26, 21:18. V semifinále poté porazila klubovou spoluhráčku Janu Panochovou po setech 21:17, 21:14. Paradoxně jednodušším utkáním opět bylo finále proti turnajové jedničce, Kláře Dokládalové (BK TJ Baník Most). Koldová vybojovala oblastní titul po setech 21:7, 21:18. Velmi dobrý výkon předvedla ve dvouhře dívek také Vlasta Pamová, která s turnajovou jedničkou sehrála třísetové utkání. Jana Panochová poté vybojovala konečnou třetí příčku. Ve čtyřhře dívek startovaly dva páry Super Stars Most Veronika Koldová, Kateřina Salačová a Jana Panochová, Vlasta Pahmová. Oba páry se probojovaly do finále. Ve dvou vyrovnaných setech 21:18, 21:19 zvítězila dvojice Koldová, Salačová. Překvapením turnaje se stal Jakub Motej, který společně s bývalým hráčem Super Stars Most, Pavlem Svobodou, v semifinále čtyřhry chlapců zdolal druhý nasazený pár David Stejskal, Jan Koňas (TJ Slovan Vesec) po setech 21:18, 18:21 a 21:14. Druhým místem se tak Jakub Motejl poprvé kvalifikoval na Mistrovství ČR jednotlivců.