> Aktuality > Články > 2011-2012

Favorité splnili očekávané, ostatní překvapili pěknými výkony

Liberec - Při prvním severočeském turnaji Grand Prix C kategorie sedmnáctiletých splnili favorité očekávané, ostatní hráči potom překvapili svými výsledky. Vítězem dvouhry chlapců se podle očekávání stala turnajová jednička Jiří Vodrážka, který prošel celým turnajem beze stráty setu. Ve finále po setech 21:16 a 21:12 zvítězil nad domácím Davidem Stejskalem (TJ Slovan Vesec). Ve dvouhře dívek své splnila také Kateřina Salačová, která si jako druhá nasazená došla pro druhou příčku. Ve finále ještě ve třísetovém utkání potrápila Martinu Ottovou (OS BK Goram Teplice) 21:17, 13:21 a 17:21. Velkým překvapením se stala Vlasta Phamová. V prvním kole dvouhry vyřadila Kateřinu Chojnackou (BK TJ Baník Most) 21:5, 21:14, ve druhém potom nasazenou Pavlínu Matysovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:15, 21:12. Ve čtvrtfinále si poradila s další nasazenou hráčkou Petrou Karochovou (BK TJ Baník Most) po setech dvakrát 21:14. V semifinále ještě svedla třísetový souboj s Martinou Ottovou, která od září také trénuje v badmintonové Akademii Lukáše Kroce. Phamová nakonec vybojovala skvělé 4. místo. V prvním kole potrápila pozdější vítězku Ottovou i o čtyři roky mladší Veronika Dobiášová 18:21, 21:12 a 10:21. Bedřich Valenta v době tohoto turnaje bojoval o body do evropského žebříčku ve Švýcarsku, a proto byl pro Jiřího Vodrážku zvolen do čtyřhry jako partner lépe trénující z dvojice Motejl, Woznica, tedy Jakub Motejl. Společně tato dvojice vybojovala druhou příčku, když ve třech setech podlehli ve finále páru Ondřej Klimeš (TJ Slovan Vesec), Roman Dokládal (BK TJ Baník Most) 20:22, 21:17, 10:21. Kamil Woznica nakonec přidal třetí příčku ve dvojici s Martinem Málkem (TJ Chemička Ústí n. L.). Kateřina Salačová společně s Vlastou Phamovou vybojovaly prvenství ze čtyřhry dívek, když ve finále porazily pár Martina Ottová (OS BK Goram Teplice), Marie Militká (TJ Chemička Ústí n. L.) 12:21, 21:19 a 21:16. Ve smíšené čtyřhře překvapil pár Jakub Motejl, Kateřina Salačová druhým místem a třísetovým finále proti Ondřeji Klimešovi (TJ Slovan Vesec) a Marii Militké (TJ Chemička Ústí n.L.) 16:21, 21:17 a 21:16. Jiří Vodrážka a Vlasta Phamová ještě přidali třetí místo ze stejné disciplíny.