> Aktuality > Články > 2007-2008

Fartágová a Kokošková vítězkami GP Ústeckého kraje

Most  - Martina Fartágová získala double při Grand Prix Ústeckého kraje kategorie dospělých. Badmintonistka Super Stars Most ve čtvrtfinále dvouhry žen porazila Terezu Appelovou (TJ Proboštov) po setech 17:21, 21:16 a 21:18. V semifinále jasně přehrála Věru Odehnalovou (TJ Proboštov) 21:15, 21:16 a postoupila do finále, kde na ni čekal bývalá hráčka Super Stars Most, Renata Žatecká (BK TJ Baník Most). Po třísetovém utkání 21:13, 12:21 a 21:19 nakonec Martina Fartágová vybojovala turnajové prvenství a obhájila roli turnajové jedničky. Společně s Michaelou Kokoškovou, Martina Fartágová, ve čtyřhře žen postoupily do finále přes dvojici Eva Dragounová, Tereza Cinková (TJ Proboštov) 21:10 a 21:7 do finále. Po třech náročných setech 21:17, 18:21 a 23:21 zvítězily nad párem Tereza Appelová (TJ Proboštov), Lucie Pilařová (TJ Chemička Ústí n.L.). Překvapením turnaje bylo jistě i druhé místo dvojice Štěpán Kroc a Pavlína Pokorná. V úvodním kole porazili dvojici Herbert Seifert (BK TJ Baník Most), Radka Kokošková (Super Stars Most) 21:14, 21:10. Ve čtvrtfinále potom turnajové dvojky Vladimíra Hotového a Renatu Žateckou (BK TJ Baník Most) 19:21, 24:22 a 25:23. Nenasazený pár se probojoval až do finále přes spoluhráče Martinu Fartágovou (Super Stars Most) a Jiřího Čapka (Super Stars Ústí n.L.) 21:19 a 21:6. Ve finále však Kroc s Pokornou podlehli dvojici BK TJ Baník Most, Jiří Král, Kamila Procházkov,á ve třech setech 21:12, 11:21 a 17:21.