> Aktuality > Články > 2012-2013

V Polsku se hráčům Super Stars Most nedařilo

Płock (Polsko) - Badmintonistům Super Stars Most se při dalším z evropských okruhů nedařilo. Nenavázali tak na výsledky z předchozích soutěží Badminton Europe Junior Circuit. Cenné kovy ale sbírali jiní čeští reprezentanti. Bedřich Valenta ve dvouhře chlapců nastoupil proti domácímu Piotru Wasilukovi (Polsko), ale soupeř byl důraznější a rychlejší. Valenta podlehl po setech 12:21, 9:21. Jakub Motejl startoval teprve při druhém turnaji BEJC a stále sbírá potřebné zkušenosti. Stejně jako ve Slovinsku nedokázal projít přes první kolo, i když se jeho hra opět posunula o krůček kupředu. Motejl podlehl Marcinu Halasovi (Polsko) po setech 12:21, 11:21. Poslední zástupce mužské části Super Stars Most Samuel Repiar (Slovensko) byl k vítězství prvního kola nejblíže. Svému soupeři Dominku Sado (Polsko) ale také podlehl, po setech 19:21, 16:21. Medaili pro české barvy zajistil třetím místem Adam Mendrek (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice). Ve dvouhře dívek Jana Panochová bojovala proti reprezentantce Slovenska, Katarině Šariščanové. V utkání jí však chyběl větší důraz a technická hra, kterou musí Jana Panochová po přestupu do Super Stars Most pilně trénovat. Panochová své soupeřce podlehla po setech 12:21 a 19:21. Těsnou prohrou skončila soutěž v prvním kole i pro Veroniku Koldovou. Ta se postupně vrací do formy po zranění, které si vyžádalo pět týdnů bez tréninku. V prvním setu Koldová bez větších problémů Michaelu Gerdovou (Slovensko) přehrála v poměru 21:13, ve druhém setu však až příliš zvolnila své tempo. V závěru setu odvracela nepříznivý stav a srovnala skóre na 20:20. Srovnanou hru však nedokázala proměnit ve vítězství a podlehla v poměru 20:22. Stejná situace nastala i v setu třetím. Tam se však Koldové nepodařilo ani mocným finišem nepříznivé skóre vyrovnat a podlehla o dva body 19:21. Ve čtyřhře chlapců nestačil pár Jakub Motejl, Samuel Repiar na polskou dvojici Krzysztof Jakowczuk, Przemyslaw Szydlowski 9:21, 15:21. Jana Panochová s Veronikou Koldovou prošly bez boje přes Katarinu Galenić s Luciji Vlach (Chorvatsko), ale ve čtvrtfinále nedokázaly konkurovat sehrané polské dvojici Karolina Janowska, Magdalena Witek 7:21, 14:21. Hráčům Super Stars Most se nepodařilo projít přes úvodní kolo ani ve smíšené čtyřhře a tak druhou bronzovou medaili pro české barvy vybojovali sourozenci Světničkovi (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice).